Новини 4 class
Енергоефективність — це раціональне використання енергії для досягнення бажаних результатів, що дозволяє знизити кількість спожитої енергії для виконання певних завдань. Основною метою енергоефективності є зменшення енергетичних витрат при збереженні або підвищенні продуктивності та комфорту.
Усі заходи, які може здійснити людина для покращення власного побуту за нових умов, можна розділити на чотири напрямки: Заощадження ресурсів: води, газу, тепла тощо. Утеплення приміщення. Встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси. Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним за допомогою програми державного кредитування, і встановлення вітрогенераторів.
26 лютого Україна відзначає День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. У цей день у Сімферополі відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг під будинком кримського парламенту проти намірів відірвати Крим від України.
25 лютого під будівлею кримської Верховної Ради відбувся проросійський мітинг, організований організацією «Кримський фронт» та «козацькими» організаціями. Учасники акції вигукували проросійські гасла та вимагали відокремлення від України шляхом проведення референдуму.«Сепарати́зм» в Украї́ні — діяльність, направлена на зміну статусу окремих територій відповідно до законів України та протизаконна діяльність, направлена на сецесію ( відділення ) від материкової України частини територій та їх мешканців.
Міни бувають різного розміру: від зовсім невеликого, як-от з долоню, до розміру ноутбука чи великої миски. Часто вони зеленого, сірого, чи коричневого кольору, зроблені з пластику чи з металу. Отже, зелений, сірий чи коричневий кольори допомагають мінам добре маскуватися в траві, землі чи кущах. Є міни, які кріпляться на так званій розтяжці: це коли від гранати чи міни тягнуться ледь помітні тросики. Як тільки їх зачіпають, стається вибух. Міни можуть вибухати від дрібного коливання чи коли на них наступаєш. Зона ураження може сягати від 1 до 100 метрів – це приблизно як довжина одного літака. (Підкреслене записати до аркуша) Лише фахівець із розмінування може знешкодити міну. А зайві цікавість та недотримання правил поведінки можуть призвести до найгірших та невиправних наслідків – втрати життя чи каліцтва. Ще одна небезпека криється у снарядах, які не вибухнули. А розпізнати, чи
снаряд розірвався чи ні, може тільки фахівець, тому так важливо не наближатися до них.
Тому наступний підзаголовок у вашій пам’ятці: «Дії в разі виявлення вибухонебезпечного предмета»
• по можливості ПОПЕРЕДИТИ про знахідку інших осіб, які
знаходяться поруч;
• швидко ВІДІЙТИ на максимальну безпечну відстань (не
менше 100 метрів), при цьому рухатись назад необхідно по своїх слідах
• зберігайте спокій та НЕ ПАНІКУЙТЕ
• негайно ПОВІДОМТЕ дорослих та оперативні служби, надавши
інформацію про характерні ознаки предмета (місце його розташування, дату і час виявлення та особу, яка його виявила)
Переходимо до останнього пункту в нашому аркуші «Телефони оперативних служб». Давайте ще раз пригадаємо, за яким номером необхідно телефонувати в разі виявлення підозрілого предмета? Вірно! Зараз востаннє за сьогоднішнє заняття передайте аркуш сусіду зліва та запишіть:
102 – У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ОБ’ЄКТА;
101 – У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ БОЄПРИПАСІВ;
Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми.
Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, й ті, хто живе в Україні та кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово.
Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в єдину землю однієї держави.
Ідея української соборності є однією з основоположних складових національної ідеї. В українській мові термін «соборний» вживається у значенні об’єднаний, неподільний, а «соборність» – як властивість, тобто об’єднаність, цілісність, неподільність.
На Русі сніговиків ліпили з давніх язичницьких часів і шанували як духів зими. До них, ставилися з належною повагою і зверталися з проханнями про допомогу і зменшення тривалості лютих морозів. Наші предки вірили, що зимовими природними явищами (туманами, снігами, хуртовинами) керують духи жіночої статі. Тому, щоб виявити свою повагу до них, ліпили не сніговиків, а … снігових баб.
Найбільшу у світі снігову бабу зліплено в США, в м.Бетель в 2008 р. Висота рекордсмена –37 м 20 см, вага – 6 тис. тон снігу. Дві ялини заввишки 9 м слугували йому руками.
Під час обіймів ми обмінюємося не тільки душевним теплом, а й отримуємо величезну користь для здоров'я. Для цього варто міцно пригорнути як мінімум четверо людей.
«Для виживання людині потрібно, щоб її обнімали 4 рази на день, 8 раз — для підтримки, і 12 — для особистого зростання та розвитку- саме так стверджують американські психологи. Вченими багатьох країн давно доведений факт, що обійми є своєрідним «еліксиром» молодості і довголіття. При тілесному контакті виробляється гормон, який підіймає настрій.
А ще, викид окситоцину після обіймів має знеболювальний ефект та викликає ейфорію. Обійми покращують роботу серцево-судинної системи, стабілізують кров'яний тиск. Люди, які часто обіймаються, рідше хворіють, адже щирі обійми зміцнюють імунітет. Обійми покращують сон, додають сили, омолоджують, знімають стрес, підвищують самооцінку, рятують від внутрішніх страхів, депресії, самотності. Обійми в ранньому дитинстві роблять нас здатними любити. Діти, які виросли до 7 років без обіймів, можуть виявитися нездатними любити інших.
https://www.facebook.com/share/v/128ay92BSY3/
За офіційними даними, близько 10% населення світу, або 650 млн людей є інвалідами.
У 1992 році, в кінці «Десятиріччя інвалідів Організації Об'єднаних Націй» (1983-1992 роки) Генеральна Асамблея проголосила 3 грудня «Міжнародним днем інвалідів».
Проведення 3 грудня «Міжнародного дня інвалідів» спрямовано на посиленні уваги до проблем інвалідів, захисту їх гідності, прав і благополуччя, посиленні уваги суспільства до переваг які воно отримує від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.
Мета, заради якої був проголошений цей день, - повне і рівне дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Ці цілі були зазначені у Всесвітній програмі дій відносно інвалідів, прийнятій Генеральною Асамблеєю в 1982 році.
«Золоті правила людяності»:1. Ставитися до інших так, як ви б хотіли, щоб ставились до вас. 2. Поважати інших, особливо старших і слабших від себе. 3. Не сміятися над інвалідами. 4. Не проходити байдуже повз людську біду, горе, розпач. 5. Уміти не тільки поспівчувати у горі, а й порадіти чужому успіху.
ПОРАДИ З ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ:
Усі заходи, які може здійснити громадянин для покращення власного побуту за нових умов, можна розділити на чотири напрями:
Заощадження ресурсів: води, газу, тепла тощо. Для цього потрібно просто відкоригувати побутові звички та здійснити прості заходи, наприклад, налагодити крани та встановити тепловідбивні екрани за радіаторами.
Утеплення приміщення. Наприклад, заміна чи заклеювання вікон, проведення теплоізоляції даху, модернізація системи вентиляції тощо.
Встановлення приладів обліку. Це дозволить платити лише за спожиті ресурси.
Перехід на більш сучасні, енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії та системи комунікацій. Наприклад, заміна газового котла твердопаливним за допомогою програми державного кредитування, і встановлення вітрогенераторів.
Міжнародний день чаю (англ. International Tea Day) — неофіційне свято, яке відзначається щорічно 15 грудня з ініціативи Центру Освіти та Спілкування. Найбільша у світі ділянка чаю знаходиться в Україні на Закарпатті. Чай експериментально почали вирощувати на Закарпатті у 1949 р. Була закладена плантація в 2,5 гектари, яка дала добрий урожай. З метою охорони цієї плантації створено заказник місцевого значення «Широкий». Найкраще акліматизувалися в умовах Закарпаття краснодарські та грузинські сорти чаю. Це найпівнічніша ділянка чаю у світі. Але промислового вирощування чаю до початку XXI ст. тут так і не організовано.
День різдвяного светра відзначається щороку 13 грудня і є чудовим приводом для того, щоб насолодитися святковою атмосферою, одягнувши теплий та яскравий різдвяний светр.
Лише у 1980-х роках ця річ стала модною. Светри зі сніжинками не вважалися крутими, але вони випромінювали святковий настрій і носили їх на офісних вечірках, і на Різдво. Відродження тривало недовго. У 1990-х роках популярність різдвяного светра пройшла. На рубежі нового тисячоліття ця річ вважалася справжнім несмаком.
Легенда про Святого Миколая
Святий Миколай – чудотворець, благодійник, чарівник. У ніч на 6 грудня, в день його пам'яті, він розносить подарунки дітям, вітає із зимою, благословляє на добрі справи.
Микола жив у місті Патара, у Малій Азії. Народився він у 280 році в родині багатих і благочестивих батьків Феофана і Нонни. Дядько Миколи був єпископом патарським. Юнак зростала в любові та добрі, але його глибоко засмучувала навколишня бідність і убогість городян. Він, як міг, допомагав бідним сім'ям, дітям-сиротам. Щоб не принижувати людей милостинею, він ночами розносив їжу, одяг, ласощі та клав на порозі бідних будинків. Згодом люди дізналися про благодійника і вже відкрито йшли до нього зі своїми бідами й проблемами.
Щороку з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Її головна мета – привернути увагу до проблеми насильства в суспільстві та закликати кожного з нас не залишатися осторонь
19 листопада 2024 року – 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Це – 1000 днів вдячності нашим захисникам та захисницям, мужності, стійкості та неймовірної єдності всього українського народу. З метою поглибити розуміння здобувачами освіти подій та змін, що відбулися в Україні за останні 1000 днів; сформувати патріотичні почуття та гордість за країну та її героїчний народ; розвинути почуття єдності, підтримки, відповідальності за майбутнє країни в коледжі пройшла виховна година «1000 днів незламності», на якій студенти відповідали на поставлені запитання, писали листа нашим захисникам та захисницям зі словами підтримки та подяки, розповідали про героїв сучасності, планували майбутнє після перемоги над ворогом тощо. Отже, цей день – нагадування про нашу силу, нескореність, неймовірну єдність та віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра! Ми сильні та незламні! Слава України! Героям Слава!
Для того, щоб ознайомлення дошкільнят з правами та обов’язками було доступним і цікавим використовуємо знайомі дітям казки. Казкові персонажі та знайомі ситуації допомагають дітям зрозуміти, що буває, коли трапляються різноманітні порушення. Діти із цікавістю аналізують кожен випадок, визначають винуватців і постраждалих, з допомогою вихователя роблять висновки.
Правопорушення – порушення прав інших людей; поведінка, наслідки якої завдають шкоди іншим.
Покарання – передбачений законом засіб впливу на того, хто скоїв злочин.
Сьогодні в Україні вік, з якого настає відповідальність за протиправні вчинки, становить 14 років. До 14 років дитину не мають права ув’язнити. Тому відповідальність за протиправні вчинки малолітніх дітей несуть батьки. Вони будуть змушені відшкодувати збитки, яких завдали протиправні дії їхніх дітей. Але й після досягнення дитини чотирнадцятирічного віку їх можуть заарештувати або помістити у виправний заклад тільки в крайньому випадку.
Найчастіше неповнолітніх засуджують до виправних робіт або позбавляють права займатися певною діяльністю. Більшість фахівців у галузі права переконані, що дітей, які вчинили правопорушення потрібно не карати, а перевиховувати. Адже перебування у в’язниці не змінить подальшу долю малолітнього правопорушника на краще, а швидше – навпаки.
Дуже доброю традицією для багатьох країн стало щорічне святкування 13 листопада Всесвітнього дня Доброти (World Kindness Day), датою для якого був вибраний день відкриття в 1998 році в Токіо 1-ї конференції Всесвітнього руху доброти (World Kindness Movement). Сьогодні Всесвітній рух за доброту поширюється по цілому світу. Прагнення виявляти доброту надихає людей відповідати добротою і передавати її іншим. ДОБРОТА – це ласкаве, співчутливе, турботливе ставлення до людей. Це терпимість, такт, це світло. ДОБРОТА – це усвідомлене бажання допомагати, підкріплене силою і діями. Це розуміння того, який ефект справить зроблений нами вчинок. ДОБРОТА – це дивовижний сплав моральності, сили, сміливості й активної життєвої позиції
З давніх пір 12 листопада відзначався день Синички, тобто, день зустрічі зимуючих птахів. Люди готували годівниці, читали вірші про птахів, загадували загадки, грали і просто милувалися зимовими птахами. У народі говорили «Невелика пташка синичка, а своє свято знає». «Не багато Зінька їсть – п’є, а весело живе». 12 листопада – день Зиновія Синичника.
Повномасштабне вторгнення росії до України з 24 лютого вже завдало та продовжує завдавати величезної шкоди людям та інфраструктурі населених пунктів, де тривають бойові дії. Але війна впливає і на дику природу.
Зараз навіть неможливо повністю оцінити вплив війни на довкілля через брак точної інформації. Причин цьому дві. Насамперед, навіть збирати ці дані небезпечно для фахівців, оскільки тривають активні бойові дії. По-друге, не вся інформація може бути озвучена публічно з тактичною метою.
Проте точно зрозуміло: чим довше триває війна, тим більше шкоди вона завдасть довкіллю, і тим більше наслідків ми матимемо в майбутньому. Це підтвердилося, хоч і в меншому масштабі, на початку цієї війни, 8 років тому, коли росія загарбала Крим і частини Донеччини та Луганщини. Як безпосередньо бойові дії, так і дії окупаційної адміністрації вплинули на природу цих регіонів. За тим, як саме — можна спробувати спрогнозувати наслідки теперішнього повномасштабного вторгнення.
Всі повинні пам’ятати
Що з вогнем не можна гратись -
Правило найперше.
Діти добре мають знати –
Правила протипожежні.
І з вогнем не пустувати
Будьте обережні.
1. Не жартуй з вогнем – можеш згоріти!
2. Маленький сірник спалює великий ліс!
3. Знає хай дитина кожна: жартувать з вогнем не можна!
4. Коробка сірників хоч і мала - наробити може багато зла.
5. Сірник не тронь – в сірниках вогонь.
6. Пам’ятайте, дітвора, що газ і сірники – не гра.
7. Бачите вогонь і дим, набирайте 101.
8. Вогнище не розкладай там де зріє урожай.
29 серпня – День пам’яті загиблих захисників України.
Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.
Сьогодні, з особливим щемом у серцях, ми вшановуємо пам’ять загиблих Героїв нашої громади, які віддали життя у боротьбі за незалежність України. Пам’ятаймо подвиг кожного воїна, який віддав життя за мирне майбутнє Українського народу на своїй землі!
Ми схиляємо голови перед близькими та рідними кожного захисника і захисниці, в пошані до кожного нашого Героя, адже жодні слова не зможуть вгамувати цей біль втрати.
Не Україна почала цю війну, але Україна її завершить Перемогою. Ми знаємо, за що б’ємося і за що помирають найкращі сини та доньки України. За право бути собою і бути вільними. Переможемо заради майбутнього, заради всіх, хто загинув за нашу свободу.
Герої не вмирають!
Вічна слава загиблим у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Слава Україні! Героям слава!