Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 1 людина

Новини 11 клас

У кожної пори року свої небезпеки.

Весняно – літній період характеризується різким підвищенням температури, люди починають масово прибирати присадибні ділянки. При цьому недбале спалювання рослинних решток спричиняє виникнення пожеж. Окрім цього, починається активний відпочинок на природі із розпалюванням багаття. У полум’ї пожеж гинуть люди, в тому числі діти, знищуються та пошкоджуються будівлі, споруди, техніка. Збитки від пожеж сягають мільйони гривень.

Найбільше пожеж виникає в житлових будинках, торговельно-складських спорудах, спорудах сільськогосподарського і виробничого призначення, в громадських та адміністративних будівлях.

Найчастіше причиною пожеж стає необережне поводження з вогнем. Також до пожеж призводить порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електротехнічних приладів.

Важливо пам’ятати, що до основних причин пожеж належать пустощі дітей з вогнем – і саме такі пустощі з вогнем не рідко закінчуються важкими опіками або і загибеллю дитини.

У весняно – літній період найчастіше виникають пожежі в екосистемах через необережне поводження з вогнем. Стаються такі пожежі під час виконання господарських робіт (спалювання сухої трави, стерні), під час відпочинку на природі (коли залишається без нагляду багаття, пустощі дітей), коли курці викидають недопалки у суху траву, іноді навіть через осколки розбитих пляшок, що фокусують сонячне проміння на суху траву чи опавші сухі голки у соснових лісах.

Тому дуже важливо постійно вчити і періодично нагадувати нашим громадянам про заходи щодо запобігання пожеж.

Основна причина порушення правил безпеки – це не розуміння людьми страшних наслідків від кинутого в суху траву недопалка, розбитої в лісі пляшки, не загашеного вогнища.

В теплу пору року трава швидко висихає і легко загорається. Від трави займається хвойна підстилка, що може легко призвести до лісової пожежі.

Поширюються лісові пожежі дуже швидко, а зупинити вогонь, що набрав сили, буває дуже важко.

Тому потрібно дотримуватися простих правил безпеки аби не сталася пожежа: не кидати на землю непогашені цигарки і сірники, не їхати автомобілем по сухій траві аби іскра з вихлопної труби не підпалила сухостій, не бити скляні пляшки бо на сонці скло виконує роль лінзи.

Також потрібно завжди дотримуватися правил облаштування багаття. Місце для нього треба вибирати подалі від високих дерев і сухого гілля. Вогнище бажано обкласти камінням аби довше зберегти тепло і захистити багаття від вітру. У радіусі до 1,5 метра доречно зняти шар грунту з корінням, хвоєю і таким чином створити перепону на шляху вогню.

Гасити вогнище треба так, щоб воно потім не розгорілося знову: щедро залити водою або засипати землею та уважно оглянути на предмет виявлення жаринок, які могли випасти з багаття.

Якщо ви виявили в лісі пожежу, негайно повідомте про це пожежну охорону.

🕊🙏День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України

Сьогодні, 4 червня, у Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії та День вшанування пам’яті дітей, загиблих внаслідок збройної агресії рф проти України, ми згадуємо про кожну дитину, чиє життя було жорстоко обірване.
Згадаймо у своїх молитвах кожну дитину, чия доля обірвалась через московсько-українську війну. Вони вже янголи, що спостерігають з небес і моляться за мир і перемогу для України!
Сьогодні ми згадали Даринку, Іллюшу, Каріну, Назара. І тисячі інших маленьких ангелів, чиї імена стали символом болю, спротиву й гідності. Вічна і світла пам’ять невинним янголятам України!
Пам’ятаємо. Боремось. Не пробачимо.
Слава Україні! Слава її дітям!

Зі святом Останнього дзвоника! Це важлива подія, що символізує не лише завершення шкільної подорожі, а й початок нових, захоплюючих етапів життя. Бажаю вам яскравих, незабутніх миттєвостей, безмежних можливостей та успіхів у всьому, що ви робите! Хай ваше майбутнє буде таким же сповнене світла та позитиву, як і цей особливий день.
Не бійся труднощів, вір у свої мрії та прагни до них. Нехай життя буде сповнене цікавих пригод, нових відкриттів та щасливих моментів! Щиро вітаю з останнім дзвоником! Нехай цей день стане для тебе початком нового, цікавого та успішного шляху

Ми відзначаємо День Героїв, щоб відродити в українців дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму.
Ми відзначаємо його, щоб подякувати та надихнути українських воїнів, які нині захищають Україну.
Сьогодні гасло “Героям Слава” звучить у кожному куточку Землі. Адже українські Герої – не лише творці своєї власної історії, вони творять нову історію України, Європи, світу.
Низький уклін та світла пам’ять полеглим Героям, хто поклав своє вірне, синівське серце до ніг Матері – України. Герої не вмирають!
Нехай на нашій рідній землі, освяченій кров’ю Героїв, знову запанує мир і злагода. Бажаю добра кожній родині, а нашій країні – перемоги, процвітання, сили і слави!

Слава Україні!
Слава нашим Героям!

В Україні вперше проходить тиждень безбар’єрності.
Безбар’єрність — це коли ти можеш. Жити, рухатися, мріяти — незважаючи на вік, стать, характерні риси, походження, стан здоровʼя. Щоб ще раз сказати: це не про когось іншого. Це про всіх нас. Бо кожен із нас хоча б раз упирався в стіну, якої не мало б бути.
Час її побачити — і разом зруйнувати.
Безбар’єрність – це не лише про фізичні рампи чи доступні будівлі. Це про створення умов, за яких кожна людина, незалежно від фізичних можливостей, віку, статі, соціального статусу чи обставин, має рівний доступ до можливостей, послуг та розвитку.
Особливого значення це набуває зараз, коли люди з інвалідністю, зокрема ті, що отримали поранення внаслідок бойових дій, потребують підтримки для повноцінного повернення до суспільного життя.
З початку 2025 року до Запорізької обласної служби зайнятості звернулися за послугами 628 людей з інвалідністю, 61 людина отримала роботу. 16 людей з інвалідністю пройшли професійне навчання. Крім того, 13 отримали ваучери і зможуть опанувати нову спеціальність.
Протягом поточного року видано 2415 направлень на участь у суспільно корисних роботах в умовах воєнного стану, з яких 127 — для людей з інвалідністю. Програмою компенсації витрат на облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю з початку 2025 року роботодавці скористались 15 разів.
У цьому році 2 людей з інвалідністю вже започаткували власну справу завдяки грантовій програмі.
Сьогодні у Запорізькій обласній службі зайнятості 266 людей з інвалідністю мають статус зареєстрованого безробітного, та отримують фахову допомогу у питаннях побудови або продовження свого кар’єрного шляху.
Руйнування бар’єрів – це про справедливість і рівність. Це інструмент, який дозволяє кожному розкривати свій потенціал, працювати, розвиватися та творити майбутнє в Україні. І саме зараз – найкращий час зробити безбар’єрність реальністю для всіх.

18 ТРАВНЯ 2025 РОКУ, О 12:00, УКРАЇНА ВШАНУЄ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ ХВИЛИНОЮ МОВЧАННЯ
У травні 1944 року сталінський режим здійснив один із найжахливіших злочинів — геноцид проти кримськотатарського народу. За лічені години десятки тисяч людей були вигнані зі своїх домівок у Криму, де жили покоління їхніх предків. Їх вивозили в переповнених товарних вагонах без належного харчування, води, медичної допомоги… Багатьох чекала смерть у дорозі, інші помирали в місцях заслання від хвороб, голоду, виснаження.  Радянська влада мала на меті стерти саму ідентичність народу — його культуру, мову, пам’ять, присутність на рідній землі.
18 травня о 12:00 — хвилина мовчання. Зупиніться, щоб пам’ятати.
Хвилина мовчання — акт глибокої поваги до жертв, вияв солідарності з болем тих, хто вижив, і сигнал усьому світу: ми пам’ятаємо. У цей момент стихає все, щоби голос історії прозвучав гучніше. Це мовчання говорить за тисячі втрачених життів, за зруйновані родини, за біль, який досі не зникає, адже історія повторюється.
Історія, яку замовчують — повторюється. Злочини, про які забули — знову стають можливими. Сьогодні, в умовах нової російської окупації Криму, кримські татари знову зазнають переслідувань, арештів, катувань, принижень. 
Памʼятаємо і вшановуємо.

Щороку, третьої неділі травня, в Україні вшановують пам’ять мільйонів загублених життів, бездушно знищених радянським тоталітарним режимом. Пам’ятна дата встановлена Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.
Після широкомасштабного вторгнення Росії терор і політичні переслідування стали моторошною реальністю для величезної кількості українців, чиї міста і села окупували війська агресора. Катування, розстріли невинних без суду і слідства, насильницькі депортації, фільтраційні табори, масові переслідування з політичних мотивів – здавалося, що все це з падінням радянської системи назавжди залишилось в історії. Але ідеологічні спадкоємці СРСР у путінській Росії знову принесли на українську землю масові політичні репресії. З огляду на все, що ми знаємо про Бучу, Ірпінь, Гостомель, Маріуполь, з огляду на відомості, які надходять з окупованого Херсона, День пам’яті жертв політичних репресій набуває для нас нового значення. Ціною надзусиль і багатьох життів Україна бореться не тільки за те, щоб звільнити свою землю від російських окупантів та відновити свій суверенітет. Вона бореться за те, щоб сталінські методи Великого терору не були інструментом політики у XXI столітті.
Один із проєктів, який повертає імена і зберігає пам’ять про людей, захоронених у Биківнянському лісі під Києвом, найбільшому відомому місці поховань жертв політичних репресій в Україні, – "Биківнянська трагедія: імена з безіменних могил". З 2017 року до пам’ятної дати Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили" за підтримки Українського інституту національної пам’яті публікує серії інтернет-банерів з конкретними іменами і стислими життєвими історіями людей, похованих у Биківні, на так званій “таємній спецділянці НКВС УРСР”. За різними даними, тут у 1937-1941 роках було захоронено від 20 до 100 тисяч безневинно розстріляних жертв комуністичного терору. Кілька років сюди практично щоночі звозили тіла жертв НКВС, замордованих у кількох київських катівнях. Серед них – письменники Михайль Семенко, Майк Йогансен, Вероніка Черняхівська, художники Михайло Бойчук, Микола Касперович, академіки Федір Козубовський, Петро Супруненко, митрополит УАПЦ Василь Липківський та десятки тисяч інших безневинних жертв.
Але це не єдина “таємна спецділянка”, по всій Україні розкидані місця масових поховань людей, позбавлених свободи, гідності, майна, замордованих та безвинно страчених: П’ятихатки у Харкові, Рутченкове поле у Донецьку, Дем’янів лаз на Прикарпатті, Суча балка на Луганщині, урочище Триби на Полтавщині, Халявин біля Чернігова. Такі ж братські могили є й у Вінниці, Умані, Житомирі, Бердичеві, Львові, Запоріжжі, Одесі та багатьох інших містах.
Про ці та інші злочини радянського тоталітарного режиму треба пам’ятати завжди. Жива пам’ять дає наснагу боротися, щоб радянський режим був засуджений усім світом на рівні з нацизмом. Боротися за світ без тоталітаризму. В умовах війни вшануймо пам’ять жертв політичних репресій. Ми згадуємо минуле, щоб не допустити чогось подібного в майбутньому і завжди будемо пам’ятати про ті жорстокі часи та про людей, які пережили страшні роки репресій і диктатури, аби сьогодні відстоювати та розбудовувати демократичну державу, де кожен громадянин почуватиме себе гідно і вільно. Вічна слава і вічна пам’ять жертвам політичних репресій!

Що може бути важливішим за людське життя? Особливо гостро це питання постає воєнний час, у час, коли людина сама відповідальна за власне здоров’я, життя. Уміння бути обачним серед шаленого транспортного потоку – це і є безпека життя.

16 травня 2025 року з метою залучення дітей до вивчення та дотримання Правил дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах, у транспорті, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму в нашому класі пройшов Єдиний національний урок з безпеки дорожнього руху із загальною темою тижня “Безпека на дорогах в умовах воєнного стану”. Здобувачі освіти під час уроку повторили основні правила безпеки для пішоходів – учасників дорожнього руху, переглянули та обговорили навчальні відеоролики.

Романтика білого халату, щастя відроджувати посмішку, радість життя, кроки людини по землі.
Це важливий елемент, психологічний стимул під час вибору медичної професії.
Дійсно, в медицині є романтика – романтика перемог над хворобами і смертю. Але вона є вінцем систематичної, важкої, а інколи виснажливої праці, коли від хворого не відходять цілодобово.
Праця, медсестри неможлива без любові до медицини, до людей, доброти, співпереживання до хворого. Романтика білого халату, щастя відроджувати посмішку, радість життя, кроки людини по землі. Це важливий елемент, психологічний стимул під час вибору медичної професії. Фахівці зі спеціальності «Медсестринство» – це, передусім, люди, на яких базується вся первинна медична допомога. У медицині все розпочинається саме з медичної сестри та фельдшера– вони не лише надають першу медичну допомогу хворому, здійснюють маніпуляції та процедури, цілодобово чергують біля пацієнта, але в багатьох випадках заміняють собою лікаря, особливо у сільській місцевості, де завжди буде гостра нестача висококваліфікованих фахівців.
Щорічно, 12 травня, ми відзначаємо Міжнародний день медичної сестри. Історія свята символічна для України, адже зараз під час війни українські медсестри виконують неймовірно важливу роботу. У зоні бойових дій вони рятують життя наших військових, а в інших містах нашої країни, забезпечують гідний рівень медичної допомоги.
В нашому класі ми переглянули інформацію про Запорізький медичний фаховий коледж за посиланням
https://zbmk.zp.ua/

З Днем вишиванки!
Щороку у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки. У 2025 році День генетичного коду українців припадає на 15 травня.
День вишиванки – свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, яке об´єднує українців. В умовах повномасштабної війни, одягнена вишиванка – це не просто одяг, це символ незламності та свободи українського духу, оберіг кожної сім’ї, національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам’ять.
І нехай як і в давні часи вишиті візерунки символізують наш настрій та висловлюють нашу позицію, адже вони є ознакою вільного українського народу. З Днем вишиванки, українці!

День Європи — свято, що відзначається 9 травня в Україні, Європейському Союзі та інших країнах на відзначення миру та єдності на європейському континенті.
Починаючи від 2023 року, ми відзначаємо свято спільно з іншими країнами.
Сьогодні Європейський Союз стоїть пліч-о-пліч з Україною у нашій боротьбі проти російської агресії, а членство України в ЄС вже нікому не здається фантастичним, адже ми стали першою краі‌ною без членства ЄС, яка ввіи‌шла до довірчого списку Європеи‌ського Союзу. Завдяки цьому украі‌нські електронні підписи та печатки на цифрових документах можуть перевіряти та підтверджувати в краі‌нах ЄС. Синє європейське знамено з 12-ма зірками, що символізують повноту й досконалість майорить поруч з нашим синьо-жовтим стягом.
Ми є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні Сили України міцно стоять на захисті всієї Вільної Європи.
Українці вже довели власною боротьбою проти російських окупантів свою європейську ідентичність.
З Днем Європи, Украі‌но! Перемоги та щасливого майбутнього тобі.

8 травня український народ разом із цивілізованим світом вшановує День пам’яті та примирення — день, коли ми схиляємо голови перед подвигом тих, хто у роки Другої світової війни став на боротьбу з нацизмом і здобув перемогу. Пам’ять говорить нам про те, що ми маємо не забувати мільйони людей, які загинули у Другій світовій війні.
Примирення – означає, що всі країни, що брали участь у кривавих діях тієї війни мали б примиритися між собою та не починати нових війн. Мета цього пам’ятного дня – ще раз нагадати про невинних жертв війни, про безглуздо знищених в результаті бойових дій людей, про жахливі воєнні злочини, злочини проти людяності.
Втрати України у цій війні були надзвичайно тяжкими: понад вісім мільйонів українців загинули в 1939–1945 роках. Сьогодні, як і тоді, найкращі Сини й Доньки нашого народу знову стали на захист рідної землі, боронячи наше право жити у вільній, незалежній та квітучій Україні. Символом пам'яті про Другу світову війну є мак пам'яті.
У цей день ми віддаємо глибоку шану тим, хто 80 років тому захистив світ від зла. Водночас висловлюю щиру вдячність і підтримку всім нашим воїнам-захисникам, які сьогодні продовжують цю боротьбу — за свободу, гідність і мирне майбутнє. Ви гідно продовжуєте традиції своїх героїчних дідів і прадідів.
Пам’ятаємо! Перемагаємо!

З 27 квітня по 4 травня 2025 року в Україні триває Тиждень імунізації (з 24 по 30 квітня – Всесвітній тиждень з імунізації; з 27 квітня по 4 травня – Європейський тиждень з імунізації) під національним гаслом: «Вакцинація рятує життя.
Переглянули презентацію "Одяг, вакцинація та інфогігієна:як людство протидіє загрозам здоров'ю"
Подбайте про себе та рідних – зробіть щеплення».
Тиждень імунізації нагадує нам про те, що імунізація має величезне значення для профілактики захворювань і захисту життя.
Вакцинація вважається одним із найбільш ефективних та економічно доцільних заходів медичного втручання в епідемічний процес, які існують на теперішній час, у зв’язку з відчутним зниженням розповсюдженості та спалахів захворювань, які попереджаються за допомогою профілактичних щеплень.
В Україні вакцинація проводиться згідно з Календарем профілактичних щеплень, розробленого з урахуванням міжнародного досвіду. Всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти 10 захворювань:
• туберкульозу
• поліомієліту
• дифтерії
• кашлюка
• правця
• кору
• гепатиту В
• гемофільної інфекції
• краснухи
• епідемічного паротиту
Дорослим слід кожні десять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця. Більшість цих хвороб мають смертельно небезпечні ускладнення, такі як, параліч, пневмонія, ураження серця та мозку. Ефективність імунізації є найвищою в разі дотримання зазначених у календарі вікових термінів проведення щеплень.
Вакцини для профілактики цих інфекцій закуповуються державним коштом.
Надолужте пропущені щеплення за віком, не тільки для дітей, але і для себе. Переривання планової вакцинації, відповідно до національного календаря профілактичних щеплень, навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.
Альтернативи вакцинації немає. Вакцинуйтесь і залишайтесь здоровими!

26 квітня Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф
Аварія на Чорнобильській АЕС призвела до непоправних медичних, економічних і соціальних та гуманітарних наслідків. Ось вже 39 років біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й…
26 квітня – є днем пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.
Сьогодні ми висловлюємо щирі слова подяки та засвідчуємо свою шану за героїзм та самовідданість всім ліквідаторам страшної аварії. Адже ціною власного життя та здоров'я без вагань та роздумів, ви ліквідовували наслідки аварії на Чорнобильській АЕС. Усвідомлюючи всю складність ситуації, ви, нехтуючи власною безпекою, ступили назустріч неприборканому смертоносному лиху, щоб зберегти життя мільйонів людей не лише у нашій державі, а й на всій планеті.

Проведена інформаційна бесіда щодо суспільно небезпечних
наслідків скоєння злочинів терористичного характеру та протиправної
діяльності, спрямованої на шкоду національним інтересам України.
Використано матеріал за покликанням: https://surl.li/jgvzky
Під час заходу обговорили та визначили проблемні питання поширення фото- і відеоматеріалів, визначили, які наслідки можуть спричинити необдумані, або навіть навмисні дії користувачів соціальних мереж.

ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ — це дії для зменшення кількості використовуваної енергії.
ЕНЕРГОРЕСУРСИ: газ вода світло
Цікаві факти:

1.Для того, щоб 12 годин щодня протягом року горіла одна лампа потужністю 100 Вт, необхідно спалити 180 кг вугілля, внаслідок чого в атмосферу буде викинуто 425 кг СО2.

2.Зниження рівня споживання гарячої води на 50 літрів за добу веде до щорічної економії 100 літрів мазуту.

3.Якісна теплоізоляція в будівництві — це запорука економії енергоресурсів та збереження нормального мікроклімату у приміщеннях. Втрати енергії через холодні стіни становлять 40-70 % від загальної потреби в теплі.

4.Економити електроенергію можна за рахунок кольору стін. Біла стіна відбиває 80 % спрямованого на неї світла, темно-зелена — лише 15 %, чорна — лише 9 %.

5.Кран, що протікає, призводить до втрат 7000 літрів води на рік (за умови, що вона крапає повільно). Якщо ж вода біжить тоненькою цівкою, то її втрати становитимуть до 30 000 літрів, на рік.

6.Загальний потенціал енергозбереження в Україні становить близько 45 % від обсягу спожитих паливно-енергетичних ресурсів.
Кожен з нас може зробити свій побут комфортнішим та підвищити рівень життя, якщо спробує бути енергоощадним. Набагато простіше й дешевше зберігати тепло й електроенергію, ніж потерпати від протягів, вогкості і холоду у власній квартирі чи будинку та сплачувати великі рахунки за марнотратно витрачені ресурси.
«БЕРЕЖІТЬ ЕНЕРГОРЕСУРСИ У ПОБУТІ!»

Шановні добровольці, захисники України!

       14 березня в Україні відзначається День українського добровольця.
Сьогодні вшановуємо усіх мужніх чоловіків та жінок, які за покликом серця, з глибоким почуттям громадянського обов’язку, узяли до рук зброю та стали щитом на захисті України.  В усі найважчі часи в історії України завжди знаходились відважні люди, які добровільно ставали до лав війська, аби оборонити рідну землю від ворога. Нині добровольцем став увесь український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди ЗСУ; ті, хто став до лав тероборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готові стати з ними  пліч-о-пліч  завтра. Готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.
         Щиро вітаємо усіх добровольців зі святом! Міцного здоров’я, витримки, Божої ласки. Пам’ятайте, що за вашими спинами увесь український народ, тож ви непереможні!  Слава українським патріотам!
Перегляд презентації "День українського добровольця" /https://vseosvita.ua/library/prezentatsiia-den-ukrainskoho-dobrovoltsia-vykhovna-robota-5-11-klas-664379.html /

Цьогоріч виповнюється 158 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України. 10 березня - день становлення одного з головних символів нашої держави. 10 березня — День Державного Гімну України, одного з головних символів держави поряд із прапором і гербом.
Цього дня у 1865 році в польському місті Перемишль уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського Ще не вмерла Україна.
Офіційно музична редакція українського гімну була ухвалена Верховною Радою України 15 січня 1992 року. А 6 березня 2003 року парламент ухвалив Закон України Про Державний Гімн України.
Державний гімн об'єднує українців. Нині "Ще не вмерла України" звучить по всьому світу.
Адже з ними на вустах захисники ідуть в бій. Його тихо наспівують в окопі. Він гучно звучить у деокупованих містах та селах. Та гордо славитиме нашу Перемогу.
Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці!

Шевченківські дні 9-10 березня
       Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 211 років з дня народження великого українського поета. Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед генієм котрих схиляється світ. І найперший серед них — Тарас Шевченко, велетень духу і співець народної свободи.
      Щирість автора, його любов до народу, до рідної землі, а також мова, співуча, як пісня і багата, як історія народу, викликали захоплення.
       Світла постать Тараса Григоровича з його беззавітною любов’ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Його ім'я органічно вплелося в історію та культуру не тільки українського народу. Воно знане далеко за межами рідного краю.
        Тарас Шевченко - поет, драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, фольклорист, який залишив велику образотворчу спадщину-понад тисячу творів.

Ми знаємо, що людина - вінець природи, проте й вона підвладна всім небезпекам навколишнього світу та тим, які створила для себе сама: зброя, хімічні споруди, транспорт тощо. Саме в сучасних умовах особливого значення набуває проблема особистої безпеки тому, що через незахищеність перед природнім, техногенним і соціальним оточенням потенційні загрози легко стають реальністю.
Перелік небезпечних ситуацій для людини: Стихійні лиха. Створює сама природа: Землетруси, повені, цунамі, буревії, зливи, поповзні, засуха. Аварії Створюються не навмисно руками людей:на дамбах на станціях на заводах на фабриках на транспорті: літаки, потяги, автомобілі,кораблі, ракети. Теракти. Злочинні навмисні дії людей:підпали-пожежі вибухи взяття у заручники війни.
Життя – це скарб, бережи його!
Переглянули презентацію "День Цивільної оборони" https://naurok.com.ua/prezentaciya-den-civilnogo-zahistu-340843.html