Новини 11 class
Проведена інформаційна бесіда щодо суспільно небезпечних
наслідків скоєння злочинів терористичного характеру та протиправної
діяльності, спрямованої на шкоду національним інтересам України.
Використано матеріал за покликанням: https://surl.li/jgvzky
Під час заходу обговорили та визначили проблемні питання поширення фото- і відеоматеріалів, визначили, які наслідки можуть спричинити необдумані, або навіть навмисні дії користувачів соціальних мереж.
ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ — це дії для зменшення кількості використовуваної енергії.
ЕНЕРГОРЕСУРСИ: газ вода світло
Цікаві факти:
1.Для того, щоб 12 годин щодня протягом року горіла одна лампа потужністю 100 Вт, необхідно спалити 180 кг вугілля, внаслідок чого в атмосферу буде викинуто 425 кг СО2.
2.Зниження рівня споживання гарячої води на 50 літрів за добу веде до щорічної економії 100 літрів мазуту.
3.Якісна теплоізоляція в будівництві — це запорука економії енергоресурсів та збереження нормального мікроклімату у приміщеннях. Втрати енергії через холодні стіни становлять 40-70 % від загальної потреби в теплі.
4.Економити електроенергію можна за рахунок кольору стін. Біла стіна відбиває 80 % спрямованого на неї світла, темно-зелена — лише 15 %, чорна — лише 9 %.
5.Кран, що протікає, призводить до втрат 7000 літрів води на рік (за умови, що вона крапає повільно). Якщо ж вода біжить тоненькою цівкою, то її втрати становитимуть до 30 000 літрів, на рік.
6.Загальний потенціал енергозбереження в Україні становить близько 45 % від обсягу спожитих паливно-енергетичних ресурсів.
Кожен з нас може зробити свій побут комфортнішим та підвищити рівень життя, якщо спробує бути енергоощадним. Набагато простіше й дешевше зберігати тепло й електроенергію, ніж потерпати від протягів, вогкості і холоду у власній квартирі чи будинку та сплачувати великі рахунки за марнотратно витрачені ресурси.
«БЕРЕЖІТЬ ЕНЕРГОРЕСУРСИ У ПОБУТІ!»
Шановні добровольці, захисники України!
14 березня в Україні відзначається День українського добровольця.
Сьогодні вшановуємо усіх мужніх чоловіків та жінок, які за покликом серця, з глибоким почуттям громадянського обов’язку, узяли до рук зброю та стали щитом на захисті України. В усі найважчі часи в історії України завжди знаходились відважні люди, які добровільно ставали до лав війська, аби оборонити рідну землю від ворога. Нині добровольцем став увесь український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди ЗСУ; ті, хто став до лав тероборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готові стати з ними пліч-о-пліч завтра. Готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.
Щиро вітаємо усіх добровольців зі святом! Міцного здоров’я, витримки, Божої ласки. Пам’ятайте, що за вашими спинами увесь український народ, тож ви непереможні! Слава українським патріотам!
Перегляд презентації "День українського добровольця" /https://vseosvita.ua/library/prezentatsiia-den-ukrainskoho-dobrovoltsia-vykhovna-robota-5-11-klas-664379.html /
Цьогоріч виповнюється 158 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України. 10 березня - день становлення одного з головних символів нашої держави. 10 березня — День Державного Гімну України, одного з головних символів держави поряд із прапором і гербом.
Цього дня у 1865 році в польському місті Перемишль уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського Ще не вмерла Україна.
Офіційно музична редакція українського гімну була ухвалена Верховною Радою України 15 січня 1992 року. А 6 березня 2003 року парламент ухвалив Закон України Про Державний Гімн України.
Державний гімн об'єднує українців. Нині "Ще не вмерла України" звучить по всьому світу.
Адже з ними на вустах захисники ідуть в бій. Його тихо наспівують в окопі. Він гучно звучить у деокупованих містах та селах. Та гордо славитиме нашу Перемогу.
Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці!
Шевченківські дні 9-10 березня
Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 211 років з дня народження великого українського поета. Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед генієм котрих схиляється світ. І найперший серед них — Тарас Шевченко, велетень духу і співець народної свободи.
Щирість автора, його любов до народу, до рідної землі, а також мова, співуча, як пісня і багата, як історія народу, викликали захоплення.
Світла постать Тараса Григоровича з його беззавітною любов’ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Його ім'я органічно вплелося в історію та культуру не тільки українського народу. Воно знане далеко за межами рідного краю.
Тарас Шевченко - поет, драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, фольклорист, який залишив велику образотворчу спадщину-понад тисячу творів.
Ми знаємо, що людина - вінець природи, проте й вона підвладна всім небезпекам навколишнього світу та тим, які створила для себе сама: зброя, хімічні споруди, транспорт тощо. Саме в сучасних умовах особливого значення набуває проблема особистої безпеки тому, що через незахищеність перед природнім, техногенним і соціальним оточенням потенційні загрози легко стають реальністю.
Перелік небезпечних ситуацій для людини: Стихійні лиха. Створює сама природа: Землетруси, повені, цунамі, буревії, зливи, поповзні, засуха. Аварії Створюються не навмисно руками людей:на дамбах на станціях на заводах на фабриках на транспорті: літаки, потяги, автомобілі,кораблі, ракети. Теракти. Злочинні навмисні дії людей:підпали-пожежі вибухи взяття у заручники війни.
Життя – це скарб, бережи його!
Переглянули презентацію "День Цивільної оборони" https://naurok.com.ua/prezentaciya-den-civilnogo-zahistu-340843.html
☝️Указом Президента України від 26 лютого 2020 року № 58 установлено День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, який відзначається щороку 26 лютого. Ця дата символізує незламність українців, які продовжують боротьбу за звільнення півострова.
☝️26 лютого 2025 в Україні відзначається 11 років спротиву окупації Криму та початку війни, яку розгорнула Росія протиУкраїни.
☝️26 лютого — це день, який покликаний згадати та вшанувати відвагу та нескореність тисяч
жителів Кримського півострова,які в цей день у 2014 році вийшли у Сімферополі на мітинг задля підтримки територіальної цілісності України. В цю дату ми також віддаємо шану тим, хто і сьогодні продовжує чинити опір окупантам на півострові, щоденно ризикуючи бути затриманим за проукраїнську позицію та нестримну віру в деокупацію Криму.
☝️Війна Росії проти України розпочалась не 3 роки тому, а 11 років — з окупації Криму.
‼️Що варто пам’ятати цього дня
- 11 років тому Росія напала на Україну. З окупації Криму розпочалась війна Росії проти нашої державиu
- Крим — невіддільна частина території України. Відповідно до Формули миру Президента України Володимира Зеленського, суверенітет, незалежність, єдність і територіальна цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води, повинні поважатися згідно зі Статутом ООН і принципами міжнародного права. Це є складником демократичного світу та захисту світового порядку на основі принципу мирного співробітництва
- Жителі Криму чинять спротив окупантам з 2014 року та систематично продовжують це робити
вже протягом 11 років, попри репресії, залякування та переслідування з боку окупантів.
- Російській пропагандистський наратив, що нібито окупація Криму відбулась “без жодної краплі крові” — не відповідає дійсності. Українці та кримські татари виражали свій протест окупантам, виходили
на мітинги та акції протесту, наражаючи своє життя на небезпеку. Відбувались свавільні затримання, насильницькі викрадення, вбивства наших громадян. Сьогодні ж громадяни та громадянки України в тимчасово окупованому Криму постійно зазнають утисків за свою проукраїнську позицію та піддаються політично вмотивованим переслідуваннямu.
- Зараз в окупованому Криму є багато людей, які борються за звільнення Кримського півострова від російської окупації, чекають на Сили Оборони України та вірять у звільнення півострова від окупантів.
Жителі Криму стали заручниками та жертвами російської окупації, цілеспрямованих дій Росії
з порушення міжнародного права.
- Українці єдині у бажанні деокупації Криму. Наша єдність, як запорука перемоги, також проявляється в цьому прагненні. Більшість українських громадян вважає питання деокупації Криму особистим
пріоритетом. Звільнення Криму можливе, коли ми будемо єдині.
- Міжнародна спільнота підтримує територіальну цілісність України та ніколи не визнавала й не визнає спробу окупації Криму Росією. Це закріплено в численних міжнародних резолюціях, зокрема Генеральної асамблеї ООН.
- Окупація Криму РФ позбавила корінні народи України, які проживають на території окупованого півострова, законних прав та обмежила їх можливості для вільного розвитку та збереження ідентичності.
- Громадяни України в окупаціі отримали паспорт країни-агресорки під примусом, вони не мали вибору і
змушені були це зробити. Жити в окупації — не злочин, а травма. Громадяни України під окупацією — це заручники та жертви режиму.
- У 2014 року Російська Федерація за допомогою своїх військових формувань установила контроль над частиною території України (АР Крим та місто Севастополь), здійснивши акт агресії проти суверенної України та розпочала збройний конфлікт. Оскільки однією з визначальних рис окупації є встановлення контролю над територією, тому також допустимо говорити, що у своїй пропаганді РФ часто називає факт окупації нею частини території України “возз’єднанням Криму з Росією”.
3 роки повномасштабного вторгнення, 11 років війни не зламали українців
24 лютого 2025 року виповнюється 3 роки від повномасштабного вторгнення військ російської федерації в Україну, яке стало продовженням окупації Автономної республіки Крим в лютому 2014 року та захоплення частини Донецької і Луганської областей навесні того ж року. Три роки незламності, три роки сподівань, три роки болю та стійкості українського народу. 11 років війни на Донбасі. 11 років окупації.
24 лютого 2022 року, світ прокинувся від жахливої новини – Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Цей день став чорною датою в історії нашої країни, днем, коли мирне життя українців було жорстоко зруйноване.
24 лютого 2025 року – день, коли ми згадуємо тисячі загиблих, тисячі поранених, мільйони людей, які змушені були залишити свої домівки.
24 лютого 2025 року – день, коли ми дякуємо нашим захисникам і захисницям, які ціною власного життя боронять нашу землю.
24 лютого 2025 року – день, коли ми віримо, що Україна обов’язково переможе у цій жорстокій війні.
Сьогодні і щодня країні важливо як кожен українець бачить майбутнє держави, що надихає та підтримує. Ми підтримуємо захисників і захисниць і на сьогодні. Україна переможе ворога й відновить територіальну цілісність! Вічна шана і вдячність усім, хто тримає небо над Україною. Світла пам’ять загиблим захисникам! Герої не вмирають!
Як жили та працювали 3 роки у фотокадрах. Ми вистояли тоді, і вистоїмо зараз! Слава Україні! Слава її Героям!
Сьогодні, 20 лютого Україна вже вкотре відзначає День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Пам’ять про подвиг Небесної Сотні у 2025 році вшановуємо під гаслом: «Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває».
20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані. Крім того, це 11 років від початку російської агресії. Адже саме тоді, коли на вулиці Інститутській у Києві гинули беззбройні протестувальники, російська федерація розпочала воєнну агресію, анексувавши АР Крим, а згодом окупувавши частину Луганської та Донецької областей. 24 лютого 2022 року почалася повномасштабна російсько-українська війна, яка триває вже третій рік, несучи українцям смерть, горе та руйнацію. Саме таку ціну платить наша країна за право бути суб’єктом на карті світу та мати власні суверенітет і державність. Одними з перших, які рішуче виступили на захист нашої Батьківщини, були Герої Небесної Сотні.
Низький уклін Героям Небесної Сотні за їхню самопожертву та відданість Україні! Нехай світла пам’ять про їхній подвиг додасть нам сил і наснаги в цей нелегкий час, зміцнить наш дух та віру в краще майбутнє. Ми низько вклоняємось та дякуємо і тим героям, що полягли, і тим, хто сьогодні зі зброєю в руках захищають кордони нашої Батьківщини!
Нехай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує нас, додасть нам сили та волі, мудрості та наснаги для боротьби за краще майбутнє жителів нашої громади, для зміцнення нашої держави! Щиро бажаю усім мирного неба, родинної злагоди та досягнення найвищої мети - Незалежності, Волі та Свободи Української Соборної Держави.
Герої не вмирають, доки живе їх слава!
Слава Україні та її Героям!
19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.
Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.
Тризуб як державний символ України був обраний невипадково, із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи знаходили це зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери. Існує понад тридцять теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу, тощо).
Наш герб, наша святиня, має давню та величну історію, він народжений із споконвічного народного прагнення до волі та незалежності. Національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього.
Тризуб об’єднує українських патріотів, наших хлопців та дівчат ЗСУ, він зображений на шевронах наших захисників, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.
Шануймо наші державні символи, не дамо нікому знищити, загарбати нашу Українську волю, силу духу, нашу незалежність!
Слава Україні! Героям Слава!
Пожежа – це стихійне лихо, під час якого вогонь виходить з-під контролю людей і призводить до великої матеріальної шкоди, а часто й до загибелі людей. Щоб не виникла пожежа, треба знати і виконувати правила пожежної безпеки.
ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ
1.Не грайся із сірниками та іншими запалювальними засобами.
2.Користуйся газовою плитою тільки у присутності дорослих.
3.Без дозволу дорослих не вмикай електроприлади. Не залишай їх без нагляду.
4.Не клади іграшки, книжки, одяг біля запалених печей чи увімкнених обігрівальних електроприладів.
5.Не розпалюй багаття.
6.Не користуйся відкритим вогнем(свічками, сірниками) у помешканнях, сараях, підвалах, на горищах.
Переглянули презентацію «Коробка сірників мала, та наробити може зла»
Правила безпечної поведінки (складаємо разом з учнями):
• Дотримуйтеся шляхів, які знаходяться в постійному використанні.
• Коли йдете, намагайтеся триматися центральної частини тротуару і не сходьте на край або узбіччя (міни найчастіше знаходяться в цих місцях, бо там їх простіше встановлювати).
• Намагайтеся не торкатися ні до чого, особливо на краю дороги (тротуару).
• Будьте спостережливі і придивляйтеся до будь-яких очевидних ознак присутності мін і ВЗВ, особливо в менш знайомих районах.
• Завжди запитуйте у місцевих жителів інформацію щодо мін або ВЗВ, а також про місця, де велися бойові дії, щоб уникнути цих територій.
• Якщо ви бачите, що чиїсь дії не відповідають безпечним правилам поведінки, залиште його або її і сходіть за допомогою.
• Діліться інформацією про міни і ВЗВ з іншими.
• ЗАВЖДИ дотримуйтесь неофіційних місцевих попереджуючих знаків, таких як: зв'язка трави, гірка зі складених каменів, розкладені камені по колу, огорожі або офіційних попереджувальних знаків.
• ЗАВЖДИ будьте спостережливими до середовища вашого знаходження та придивляйтеся до будь-яких очевидних ознак присутності мін і ВЗВ, наприклад: наявність жертв або мертвих тварин, наявність кратерів, зміни в ґрунті або рослинності, наявність незнайомих предметів з металу, дерева, пластика, а також наявність проводів в / або над землею, або на деревах.
• Перш ніж ви підете в незнайоме вам місце, проінформуйте про це вашу сім'ю, куди саме ви збираєтеся. У разі якщо виявите міну і ситуація змусить вас застрягти на даній місцевості, то вони хоч будуть знати, куди йти і де шукати.
Сьогодні, 29 січня, в Україні віддають шану українським студентам, які ціною власного життя зупинили більшовицький наступ на Київ у 1918 році. День пам’яті Героїв Крут – це день коли ми з вдячністю згадуємо подвиг молодих українських патріотів, які стали на захист своєї держави під Крутами в далекому 1918 році. Цей бій став символом мужності, самопожертви та любові до України.
Їх подвиг назавжди закарбований у серці українського народу. Нехай ми будемо гідними їхньої жертовності, єдиними в боротьбі за вільну і сильну Україну. Слава Україні! Героям слава!
Сьогодні, 27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау у польському місті Освенцим, за час існування якого за різними даними загинуло від 1,5 до понад 2 мільйонів людей.
Ця дата була запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН у 2005 році задля збереження пам’яті про жертв Голокосту, боротьби з проявами антисемітизму, расизму, ксенофобії та нетерпимості, а також для того, щоб нагадати світові про важливість захисту прав і свобод людини.
Голокост — це символ того, як людська байдужість і зневага до цінності життя можуть призвести до трагедії глобального масштабу. І ми не маємо права забувати про це страшне горе, бо саме пам’ять є щитом проти ненависті, байдужості й дискримінації. Світла пам’ять кожному, чиє життя обірвалося через цю жахливу трагедію!
Ми пам’ятаємо не лише жертв, але й Героїв — тих, хто, ризикуючи власним життям, рятував переслідуваних, виступав проти зла і залишався вірним ідеалам людяності. Їх приклади надихають нас продовжувати боротьбу за і справедливість! З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну ключові місця памʼяті про Голокост в Україні стали обʼєктами нападу з боку російських загарбників.
День пам'яті жертв Голокосту – це не лише вшанування тих, хто загинув від рук нацистів, але й мільйонів жертв інших геноцидів у всьому світі. Кожен із нас відповідальний за те, щоб світ ставав кращим і добрішим, а подібні трагедії ніколи не повторювалися знову! Слава Україні!
З давніх-давен велич і непохитність нашої нації зростала завдяки об’єднаності та спільній мрії. Соборність – це не лише політична, але й культурна, освітня єдність, яку ми всі разом підтримуємо.
22 січня ми вшановуємо історичну подію, яка стала символом національного єднання та утвердження нашої державності.
Проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в 1919 році було ключовим кроком на шляху до незалежності. Цей день нагадує нам про те, що сила України — у нашій непохитній волі та спільному прагненні до миру й процвітання.
Соборність — це основа нашої державності, це міцний зв'язок українців, незалежно від регіону, ідеології чи віри. У цей складний для країни час ми повинні берегти й зміцнювати цю неподільність, об’єднувати зусилля заради світлого майбутнього України.
Бажаємо всім процвітання й віри в майбутнє, де кожен із нас буде частиною великої й сильної країни! Нехай цей день стане для нас усіх нагадуванням, що тільки разом ми можемо досягти неймовірних висот!
21 січня увесь світ відзначає тепле та миле свято – Міжнародний день обіймів. Це чудова нагода подарувати тепло своїм близьким, друзям або навіть незнайомим людям! Обійми не лише підіймають настрій, а й мають цілющі властивості: наприклад, допомагають знизити рівень стресу.
В Україні 20 січня відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту.
Всеукраїнський день пам’яті захисників Донецького аеропорту було встановлено з ініціативи українських воїнів, які 242 дні боронили цей стратегічний об’єкт.
Бої за аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року і закінчились після повної руйнації старого та нового терміналів.
У Донецькому аеропорту та селищі Піски протягом цього періоду воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку "Дніпро-1", Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші.
В обороні аеропорту також брали участь волонтери й медики.
За стійкість і незламність українських захисників назвали "кіборгами". Вони стали символом мужності та відданості ідеалам вільної та незалежної України.
20 січня у нашій країні офіційно відзначається День пам'яті захисників та захисниць Донецького аеропорту.
242 дні оборони. Надлюдський подвиг назавжди вписав їх в історію іменем "Кіборги".
Цей день - ще одне нагадування про ціну свободи та відвагу, що назавжди зостанеться у серцях українців. Ми пам’ятаємо і дякуємо.
Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, – одна з умов відчуття життєвої повноцінності.
Бесіда з учнями.
— Як ви думаєте , чи давно з'явилися професії?( У глибоку давнину , коли стали розділяти працю: мисливець , землероб ... )
— Що таке професія ? (Рід занять, трудової діяльності, що вимагає певних знань і навичок та є для кого-небудь джерелом існування. Тлумачний словник української мови).
— Що таке спеціальність? (Окрема галузь науки, техніки, мистецтва і т. ін.; сфера чиєїсь діяльності або вивчення чого-небудь. || Основна кваліфікація; професія, фах).
Слід розрізняти близькі за значенням і вживанням слова «професія» і «спеціальність». Професія – рід занять, означена форма трудової діяльності. Спеціальність – окрема галузь науки, техніки, виробництва, в якій людина працює. Люди однієї професії можуть мати різні спеціальності. Наприклад, вона лікар за професією, хірург за спеціальністю, він за професією будівельник, а за спеціальністю може бути бетонником, арматурником, зварювальником, кранівником тощо.
Мрія й реальність – як їх поєднати? Як не помилитись у виборі своєї дороги, щоб бути щасливим у праці? Ці проблеми ми з вами маємо розв’язувати сьогодні на класній годині. Спробуємо вирішити, які професії найважливіші?
Презентація слайдів 1- 2.
Класний керівник.
Щоб обрати свій фах, необхідно враховувати ряд факторів - власні побажання, психологічні особливості та можливості, не слід забувати й про потреби ринку праці. Існує формула вибору професії, яка в загальному вигляді показує, як прийняти оптимальне рішення.
Презентація слайду 3.
Отже, вибір майбутньої професії – дійсно складне завдання. Та, пізнавши себе, зрозумівши, «що я хочу» і «що я можу», при підтримці людей, які готові допомагати і надавати важливу в цій ситуації інформацію, це завдання під силу кожному.
ПАМЯТКА для здобувачів освіти на період зимових свят/зимових канікул в умовах воєнного стану
.УЧЕНЬ! Передбачай-уникай-дій!!!
1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху, ОСОБЛИВО ВЗИМКУ! Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Потурбуйся, щоб в умовах поганої видимості, ваш одяг/взуття/аксесуари були оснащенні світловідбивачами.
2. В умовах воєнного стану, якщо вас відпустили батьки погуляти не далеко біля дому, то не затримуйся до темряви на вулиці! Повертайся додому завчасно, щоб не накликати нещасний випадок та не потрапити до криміногенних небезпек. Під час прогулянок ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ гуляти за межами села та далеко відходити від своїх домівок.
3. Не чіпай безпритульних/чужих/диких тварин. Спілкування з ними може призводити до нещасних випадків.
4. Контролюйте своє життя “онлайн”!!! Не виставляйте на своїх сторінках незрозумілі фото, які б привертали зайву негативну увагу; додавайте “у друзі” лише перевірених людей, яких ви точно знаєте в реальному житті; в умовах воєнного стану НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ в онлайн-середовищі: хизування гарними умовами життя, новими речами, фотографувати стратегічні/цивільні об’єктів та опубліковувати їх у мережі, фотографувати та знімати на відео рух військової техніки, військових і опубліковувати їх у мережі; розповідати по телефону в месенджерах “де прилетіло”, “куди прилетіло”, розміщення та локації військових.
5. ЗНАЙ, що булінг та кібербулінг — це насилля, яке карається Законом України!
6. Не грайся з вогнем у приміщенні та на природі, обережно поводься із легкозаймистими предметами/речовинами. Будь обережний з газом та газовою плитою!
7. Будь обережним під час користування обігрівачами. Не залишай їх без нагляду, тримай подалі від меблів (1м), не використовуй не справні та не суши на них речі!
8. Будь обережний з електроприладами. Не торкайся оголених проводів, не користуйся пошкодженими розетками та не експлуатуй несправні електроприлади. Виходячи з дому, перевіряй, щоб усі електропобутові прилади були відключені.
9. Під час планування часу на новорічні свята враховуйте дію комендантської години! Пам’ятайте, що за порушення правил поведінки під час комендантської години, ви можете бути притягнуті до штрафних покарань.
10.Не забувай про безпеку життя, коли опиняєшся в автономній ситуації (сам(-а) вдома). Пам’ятай, що злочинцем може бути не тільки чоловік, а й жінка, дівчина, підліток, ровесник твій і навіть людина похилого віку. Нікому не розповідай про те, що і де вдома лежить; не розповідай про майбутні плани та поїздки; не вихваляйся та не хизуйся майном, дорогими речами, грошами; нікому не повідомляй місця зберігання своїх цінних документів чи ключів від будинку.
11. Дотримуйся правил безпеки біля водойм взимку. Лід є дуже небезпечною “забавою”! Дія холодної води на організм тобі вже відома (а вода — дуже холодна!) Вода помилок не пробачає! БЕЗ ДОРОСЛИХ ДО ВОДОЙМ НЕ ПІДХОДИТИ!!!
12. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
13. Пам’ятайте про правила поведінки під час пандемії Covid-19. Дотримуйтесь соціальної дистанції. Не забувайте про часте миття рук з милом та перебування в громадських місцях у масках.
14. Пам’ятайте, що війна ще не завершилась. Тиша та спокій у нашому селі - це Божа милість та робота наших хлопців на передовій. Тому, давайте робити добрі, обдумані та корисні справи разом, щоб наближати перемогу та мир на наші землі.