Новини 2 клас
Правопорушення – порушення прав інших людей; поведінка, наслідки якої завдають шкоди іншим.
Покарання – передбачений законом засіб впливу на того, хто скоїв злочин.
Сьогодні в Україні вік, з якого настає відповідальність за протиправні вчинки, становить 14 років. До 14 років дитину не мають права ув’язнити. Тому відповідальність за протиправні вчинки малолітніх дітей несуть батьки. Вони будуть змушені відшкодувати збитки, яких завдали протиправні дії їхніх дітей. Але й після досягнення дитини чотирнадцятирічного віку їх можуть заарештувати або помістити у виправний заклад тільки в крайньому випадку.
Найчастіше неповнолітніх засуджують до виправних робіт або позбавляють права займатися певною діяльністю. Більшість фахівців у галузі права переконані, що дітей, які вчинили правопорушення потрібно не карати, а перевиховувати. Адже перебування у в’язниці не змінить подальшу долю малолітнього правопорушника на краще, а швидше – навпаки.
Головна мета цього дня – надихнути нації створювати добріший світ.
У 1997 році в Токіо створили міжнародну організацію Всесвітній рух доброти. Ця асоціація прагнула об'єднати нації задля побудови кращого світу, де панували б мир і добро. Вже через рік відбувся Перший конгрес Всесвітнього руху доброти. На ньому затвердили 13 листопада як Всесвітній день доброти.
Головними завданнями цього свята є: підвищити обізнаність про рух доброти, поділитися ідеями та досвідом програм доброти в різних країнах і надати можливість членам організації співпрацювати між собою. Всесвітній день доброти має привернути увагу людей до важливості добрих справ у сучасному світі.
Всесвітній день доброти – ідеальний час для благодійності. Варто долучитися до підтримки нужденним людям та проявити милосердя до усіх навколо. Також у цей день заведено дарувати квіти, робити компліменти та говорити приємні слова. Крім цього, не забувайте підіймати гарний настрій як рідним, так і незнайомим людям.
Ось і відшуміла золота осінь, порідшали крони дерев, позбулися свого строкатого вбрання. Оточив листопадом вересень, відшумів дощами жовтень, зустрів нас першими морозами листопад. І ось вже зима поспішає до нас з морозами і снігом.
З давніх пір 12 листопада відзначався день Синички, тобто, день зустрічі зимуючих птахів. Люди готували годівниці, читали вірші про птахів, загадували загадки, грали і просто милувалися зимовими птахами. Чому саме день Синички? Тому що синичка – божа пташка. Раніше в старовину на неї ворожили: кидали крихти хліба, шматочки сала і спостерігали: якщо синичка спочатку стане клювати сало, то в будинку буде вестися живність, якщо стане клювати крихти хліба-то буде в будинку достаток. У народі говорили «Невелика пташка синичка, а своє свято знає». «Не багато Зінька їсть – п’є, а весело живе».12 листопада – день Зиновія Синичника.
Учні 2класу дізналися цікаві факти про маленьку синичку , складали сенкан та відгадували загадки,що допомогло їм вивчити більше про життя чарівних пташок. Кожен дитячий малюнок став яскравим відзеркаленням дитячої уяви та любові до природи.
Довкілля -часто називають мовчазною жертвою війни. Спалені промислові об’єкти, ліси, забруднена мінами і снарядами ґрунти, затоплені вугільні шахти, підірвані споруди, загиблі тварини й знищені рослини – справа рук і зброї російських окупантів, які ведуть бойові дії на території нашої країни.
РФ знищує українську природу нещадно, свідомо, не вагаючись. І порушує право на безпечне для життя та здоров'я довкілля не лише громадян України, а й всього людства. Це виклик, відповідати на який має не лише наша держава, а й увесь цивілізований світ.
Разом з іншими державами Україна шукає спільні відповіді на всі екологічні загрози, зумовлені російською агресією, та притягнення РФ до відповідальності за екоцид. Адже без цього неможливо буде повернутися до повноцінного мирного життя.
Якщо виникла пожежонебезпечна ситуація, то дитина повинна знати такі правила і вимоги:
маленьким дітям самостійно гасити пожежу забороняється;
у разі пожежі або задимлення приміщення, його слід негайно покинути (вибігти з будинку, квартири). Якщо такої можливості немає, слід вийти на балкон і голосно кликати на допомогу;
покликати на допомогу сусідів (якщо батьків немає вдома), повідомити батькам про пожежу;
попросити сусідів викликати пожежну бригаду або зробити це самому за телефоном 01;
заборонено ховатися в палаючому або задимленому приміщенні під ліжками або в шафах;
забороняється користуватися ліфтом під час пожежі, так як він може вийти з ладу із-за пошкодження електропроводки;
якщо полум’я перекинулося на одяг дитини, він повинен падати на підлогу і катаючись, гасити її;
дим небезпечний не менш вогню, тому для запобігання отруєння чадним газом особа під час пожежі слід прикривати мокрим рушником або серветкою.
Сьогодні, з особливим щемом у серцях, ми вшановуємо пам’ять загиблих Героїв нашої громади, які віддали життя у боротьбі за незалежність України. Пам’ятаймо подвиг кожного воїна, який віддав життя за мирне майбутнє Українського народу на своїй землі!
Ми схиляємо голови перед близькими та рідними кожного захисника і захисниці, в пошані до кожного нашого Героя, адже жодні слова не зможуть вгамувати цей біль втрати.
Не Україна почала цю війну, але Україна її завершить Перемогою. Ми знаємо, за що б’ємося і за що помирають найкращі сини та доньки України. За право бути собою і бути вільними. Переможемо заради майбутнього, заради всіх, хто загинув за нашу свободу.
Тисячі захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни й серед них наші Герої-зямляки:
- Вакуленко Іван Сергійович
- Остапенко Олександр Вікторович
- Кожевніков Юрій Іванович
- Сірик Валерій Миколайович
Герої не вмирають!
Вічна слава загиблим у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Слава Україні! Героям слава!
Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість відпочити у навчальному році, їх слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером. Закликаємо учнів та батьків завжди пам’ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.
Осінні канікули – це пора, на яку очікує кожен школяр, адже це перша можливість відпочити у навчальному році, їх слід провести цікаво й корисно, не просиджуючи усі канікули перед телевізором чи комп’ютером. Закликаємо учнів та батьків завжди пам’ятати елементарні правила безпеки під час канікул, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.
27 жовтня відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови.
Це свято започаткували ще у 1997 році, коли президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови у консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».
Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.
Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.
Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей.
Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання!
Вчімо українську та шануймо її!
Головна мета цього дня – поширювати інформацію про цілющі властивості цього продукту та його цінність для організму.
Україну також не можливо уявити без гарбузів. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені. Гарбуз – це джерело вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму. Він же і герой містичного свята Гелловін, яке так швидко увірвалося з-за кордону у наше життя.
Цікаві факти про гарбузи
1. Насправді гарбуз або кабак (лат. Cucurbita) — це величезна ягода, вага якої може сягати кількох сотень кілограмів. Рекордний за вагою гарбуз був вирощений в Італії, а його маса склала більше тонни – 1226 кг.
2. Батьківщина гарбуза — Мексика, там його вживали ще 8000 років тому. З відкриттям Америки, смачний плід набув популярності й у Європі.
3. Французький дослідник Жак Картьє, першим серед європейців виявив гарбузи, прийняв їх за гігантські кавуни.
4. Всього в світі зараз існує близько 800 сортів цієї рослини, але лише чверть з них можна вживати в їжу.
5. Найбільше в світі гарбузів вирощується в американському штаті Іллінойс. Розташований там завод виробляє понад 90% консервованих гарбузів, споживаних у США. Також там з 1966 року проходить щорічний фестиваль, присвячений гарбузам.
6. Гарбуз вкрай невибагливі до умов, в яких їй належить рости - цю культуру успішно вирощують по всій земній кулі, за винятком Антарктиди.
7. Гарбуз є своєрідна різним «еліксиром молодості» завдяки вмісту в ній вітамінів А і Е, що дозволяє боротися з ознаками старіння.
8. У гарбузі також міститься вітамін Т, який допомагає організму засвоювати важку їжу, що робить її прекрасним гарніром.
9. Квітки гарбуза не тільки красиві, але і цілком їстівні.
10. Гарбузовий сік є натуральним снодійним засобом.
В класі було проведено захід «Хто яблуко в день зʼїдає, той у лікаря не буває!»
Яблуко входить до трійки найбільш популярних фруктів у всьому світі, після манго і бананів. Воно містить в собі велику кількість вітамінів Е, К і вітамінів групи В. Яблука багаті залізом, натрієм, калієм, цинком, пектином і йодом. Цей плід підтримує нашу імунну систему, забезпечуючи організм вітаміном С і цинком, який необхідний для правильного функціонування білих кров’яних клітин, відповідальних за знищення шкідливих мікроорганізмів.
Осінь щедра на яскраві кольори та подарунки і своєю неперевершеною красою викликає в кожному з нас творчий настрій. Ти ніби потрапляєш у чарівну золоту країну, де тебе приємно огорнуть тиша і спокій, а вітер та дерева заспівають свою пісню, під яку танцює листя.
Надихнувшись красою осінніх краєвидів у 2 класі прикрасили вікна та провели урок ЯДС на тему "Чому жовтіє і опадає листя" на якому учні ознайомилися з причинами пожовтіння і опадання листя у дерев і кущів восени та дізналися про залежність рослин від умов навколишнього середовища.
Що таке Торгівля людьми
Визначення торгівлі людьми міститься в Протоколі ООН про попередження та припинення торгівлі людьми, який доповнює Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності:
«Торгівля людьми» означає здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачу, приховання чи утримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примушення, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою або уразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів або користі для отримання згоди особи, що контролює іншу особу. Експлуатація включає, як мінімум, експлуатацію проституції інших осіб або інші форми сексуальної експлуатації, примусову працю або послуги, рабство або звичаї, подібні рабству, підневільний стан або вилучення органів;
згода жертви торгівлі людьми на заплановану експлуатацію, зазначену вище, не береться до уваги, якщо було використано будь-якій із засобів впливу, що перелічені в п.a);
вербування, перевезення, передача, приховування або здобуття дитини для цілей експлуатації вважаються «торгівлею людьми» навіть в тому випадку, якщо вони не пов’язані із застосуванням якого-небудь із засобів впливу, що зазначені в п.а);
«дитина» означає будь-яку особу, що не досягла 18 річного віку.
Всесвітній день здорового харчування
Всесвітній день здорового харчування або Всесвітній день продовольства (World Food Day) відзначається щорічно 16 жовтня у 50-ти країнах світу
Здорове харчування - це харчування яке забезпечує ріст, нормальний розвиток і життєдіяльність людини сприяє зміцненню здоров’я, імунітету.
Сьогодні учні 2класу також відзначили цей день. Діти протягом склали тарілку здорового харчування, поговорили про важливість вживання вітамінів, обговорювали різні корисні страви , ділилися рецептами своїх сніданків , адже «Здорове харчування - запорука здоров‘я, а здоровим бути - КРУТО" .Адже харчування – один з найбільш важливих аспектів здорового способу життя. В організмі людини немає практично жодного органу і системи, нормальна життєдіяльність яких не залежала б від харчування.
Всесвітній день здорового харчування покликаний ознайомити людей з важливістю правильної та корисної їжі для здоров’я, самопочуття та продовження життя. Здоровий спосіб харчування – це правильна робота усього організму, надходження всіх необхідних мікро- та макроелементів, корисних речовин, дотримання режиму і відмова від шкідливих продуктів.
Хліб – не просто їжа, це частина нашої історії та культури. Кожен шматочок хліба несе в собі традиції, любов та тепло рук, що його готували. У нашій культурі навіть шматочок хліба має свою особливу назву, що відображає його форму, розмір та значення. Всесвітній день хліба відзначається щороку 16 жовтня і є нагадуванням про значення хліба в житті людства. Хліб — це не лише основний продукт харчування для багатьох народів, але й символ миру, добробуту та гостинності.
Хліборобство має глибокі корені в українській культурі. З давніх часів українці вирощували пшеницю та жито, що стало основою для випікання смачного і поживного хліба. Особливе місце посідають святкові обрядові хліби, такі як коровай, паляниця, які супроводжували найважливіші події в житті людей.
Цього дня варто згадати про працю хліборобів, пекарів і всіх, хто докладає зусиль для створення цього продукту. Хліб є тим, що об’єднує народи, даруючи їм енергію та натхнення. Пам’ятаймо про його цінність, шануймо традиції і дбаймо про те, щоб хліб завжди був на нашому столі
Якщо виникла пожежонебезпечна ситуація, то дитина повинна знати такі правила і вимоги:– маленьким дітям самостійно гасити пожежу забороняється;– у разі пожежі або задимлення приміщення, його слід негайно покинути (вибігти з будинку, квартири). Якщо такої можливості немає, слід вийти на балкон і голосно кликати на допомогу;– покликати на допомогу сусідів (якщо батьків немає вдома), повідомити батькам про пожежу;– попросити сусідів викликати пожежну бригаду або зробити це самому за телефоном 101;– заборонено ховатися в палаючому або задимленому приміщенні під ліжками або в шафах;– забороняється користуватися ліфтом під час пожежі, тому що він може вийти з ладу через пошкодження електропроводки;– якщо полум’я перекинулося на одяг дитини, то вона повинна падати на підлогу і, катаючись, гасити її;– дим небезпечний не менше за вогонь, тому для запобігання отруєння чадним газом лице під час пожежі слід прикривати мокрим рушником або серветкою.
Правила мінної безпеки
1. Не брати в руки знайдені предмети
2. Оминати снаряди, які не розірвались
3. Не експериментувати з боєприпасами
У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою заборонено:
наближатися до предмета;
пересувати його або брати до рук;
розряджати, кидати, вдаряти по ньому;
розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
приносити предмет додому.
4. Остерігатись бездоглядних речей
Щороку 10 жовтня в Україні відзначають День психічного здоров'я, щоб звернути увагу на проблеми пов'язані з психічним станом Цей день нагадує нам усім про те, наскільки важливо піклуватися не тільки про своє фізичне здоров’я, але й про емоційний та психологічний стан. Наше ментальне здоров’я – це основа добробуту, продуктивності та щасливого життя, і його варто цінувати, плекаючи кожен день.
Ментальне здоров’я – це вміння жити в гармонії із собою, знаходити джерела радості в маленьких речах, вміти проживати складні емоції і знаходити шляхи до відновлення. Підтримувати ментальне здоров’я – це про щоденний догляд за собою: своєчасний відпочинок, спілкування з близькими людьми, пошук натхнення та місць, де можна відновити сили. про ментальне здоровʼя — це не тільки про психологів і терапію, це й про любов до себе та час для себе. Ми звикли відкладати це на міфічне «потім», але ще не пізно позбутися поганої звички .Що б не відбувалося довкола, пам’ятай про важливість турбуватися про своє ментальне здоров’я. Радість, смуток, гнів чи страх — кожна з цих емоцій має право на існування, бо відіграє важливу роль для формування ментального стану.
Будь-які емоції важливі, адже допомагають людині :
розуміти свої потреби;
адаптуватися до змін у світі;
будувати стосунки з іншими;
ухвалювати рішення.
Коли ми стримуємо емоції, вони накопичуються й можуть негативно впливати на ментальне та фізичне здоров'я.
Стримування емоцій призводить до стресу, безсоння, проблем із серцево-судинною системою та навіть може збільшити ризики розвитку депресії.
Уважно прислухайтеся до своїх почуттів, приймайте їх та досліджуйте. Якщо сьогодні вам сумно, дозвольте собі побути в цьому стані, якщо радісно — теж.
Якщо відчуваєте потребу в допомозі, зверніться до спеціаліста
Ліс для людини є джерелом чималої кількості необхідних їй ресурсів: деревини, ягід, горіхів, плодів кісточкових порід дерев, грибів. Проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. В останні роки тенденції, пов’язані зі зменшенням лісів на Землі, викликають тривогу не тільки у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства.
Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори та фауни, деревина для наших будівель, сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів. Це – саме життя. Тому Організація Об’єднаних Націй проголосила 2021-2030 роки "Десятиліттям відновлення екосистем" аби зупинити деградацію екосистем та посприяти досягненню цілям сталого розвитку.
Всесвітній день тварин відзначається щороку 4 жовтня – це привід не тільки згадати про домашніх улюбленців та диких особин, а й замислитися про екологічну ситуацію у всьому світі. Адже через зміни клімату, вирубку лісів не тільки гинуть представники фауни, а й зникають цілі види .Гуманне ставлення до тварин - це дії, що відповідають вимогам захисту пухнастих і пернатих від жорстокого поводження і передбачають доброзичливе ставлення до тварин, сприяння їх благу, покращання якості їх життя .
День тварин – це привід нагадати людям про їхню відповідальність, підвищити свідомість суспільства щодо необхідності захисту тварин.
Учні нашого класу взяли участь у фото-флешмобі «Мій пухнастий друг
Турбота про домашнього улюбленця для школяра — це чудова можливість навчитися відповідальності, співчуттю та організації. Домашні тварини дарують радість, але вони також потребують уваги, догляду і любові. Коли учень дбає про свого улюбленця, він вчиться піклуватися про інших, ставати більш організованим, а також отримує багато позитивних емоцій. До того ж, турбота про тварину може бути приємною перервою від навчання. Це важлива навичка, яка допоможе в майбутньому!Цей день – це нагадування про те, наскільки важливі тварини в нашому житті . Давайте зробимо хоча б один маленький крок, щоб зробити світ кращим для них: підгодуємо бездомних котів, поділимося дописом про притулок, або просто обіймемо свого улюбленця. Разом ми можемо змінити світ