У суботу, 23 листопада, в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів.
Цей день пам'яті відзначають щороку у четверту суботу листопада на підставі указів Президента 1998 та 2007 років, повідомляє Укрінформ.
Українці у ХХ сторіччі пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.
Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації.
Проте навіть найдосконаліша статистика не спроможна передати глибину та масштаб трагедії. За приблизними підрахунками, враховуючи смертність внаслідок фізичного виснаження, кишково-шлункових отруєнь, тифу, самогубств та репресій, померло майже 14 мільйонів українців.
Що ми можем зробити зараз? Пам'ятати, говорити з дітьми чесно та відверто (звісно, інформацію варто подавати з урахуванням віку школярів). Вони мають знати, що відбувалося та чому.
Що ми можем зробити зараз? Пам'ятати, говорити з дітьми чесно та відверто. Вони мають знати, що відбувалося та чому.