ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ УКРАЇНИ
Наприкінці вересня в Україні відзначається день пам'яті ветеранів та партизанів, які здійснили подвиг у часи Другої світової війни. Під час війни ці герої завдавали відчутних втрат по гітлерівській армії в тилу ворога. День партизанської слави відзначається 22 вересня.
Згідно з архівними документами, в роки війни на території України налічувалося до 1 мільйона партизан. Такий активний спротив окупаційному режиму з боку мирного населення виник внаслідок нещадного терору, масових вбивств. Перші загони партизанів з’явились в Україні восени 1941 року під Черніговом та Сумами під керівництвом Миколи Попудренка та Сидора Ковпака. У роки Другої світової війни Сумщина стала осередком народного спротиву фашистським загарбникам. Як свідчать дані Сумського обласного архіву, в 11 районах області, особливо в північній її частині, з перших же днів окупації спалахнуло полум’я партизанської боротьби. Партизанами ставали місцеві жителі та військовослужбовці, що потрапили в оточення.
Дії партизанських загонів та підпільних організацій у роки Другої світової війни нанесли непоправні збитки живій силі, інфраструктурі та техніці противника, здійснили неоціненний внесок у наближення Великої Перемоги над фашистами та їх союзниками. Тож, згадуючи цих людей і їх доблесні справи, маємо завжди пам’ятати, що партизанський рух, як і все пов’язане з минулою війною, це – вічно жива історична пам’ять, яка повинна вчити повазі до минулого та виховувати відчуття патріотизму.