Споживаємо енергію розумно!
З кожним роком, в умовах зростаючого дефіциту енергоносіїв та постійного підвищення їх ціни, питання енергозбереження, питної води та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів набувають все більш важливого значення. В період опалювального сезону всі ми хочемо відчути себе захищеними від холоду і непогоди, мати теплі домівки і комфортні умови навчання, праці та відпочинку.
Фахівці вважають, що до 50% енергії в побуті можна заощадити простими і безплатними заходами і кожна окрема людина може зробити на робочому місці чи вдома скромний внесок до загальної справи енергозбереження. Розумне та ефективне використання енергоносіїв у побуті не тільки зменшує витрати в бюджеті кожної родини, а й зміцнює економічний стан держави. Чим раціональніше ми використовуємо тепло та електричну енергію, тим менше втрачається природних ресурсів, зберігається довкілля від забруднень. Тому необхідно ощадливо використовувати електроенергію, тепло, воду, природний газ; регулювати споживання енергоносіїв, запобігати їх марнотратному використанню повсякденно і повсякчас.
10 способів енергозбереження вдома
1. Завжди вимикайте світло, виходячи надовго з приміщення. При виході з будинку вимкніть з розеток всі побутові прилади, крім холодильника. Навіть якщо у вас телевізор або ПК новітньої моделі, то в місяць в режимі очікування вони споживають, відповідно, 0,2 кВт і 3,6 кВт на місяць, а застарілі моделі – в кілька разів більше.
2. Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі. Вони не тільки економлять електрику, а й служать в 5-8 разів довше.
3. При купівлі енергозберігаючих ламп зверніть увагу на світло, яке вони випромінюють – тепле чи холодне. Тепле світло найбільш близьке до світла ламп розжарювання або природного сонячного світла, а холодне аналогічне до світла люмінесцентних ламп і іноді ріже очі. Лампи холодного світла можна використовувати на спільному майданчику або для освітлення балкона.
4. Купуйте побутову техніку класу А, А+, А++. Завдяки цьому економія електроенергії в кінці місяця буде очевидна. У порівнянні з приладами більш низького класу енергоспоживання, вони споживають електрики на 30-40% менше.
5. Правильно використовуйте електрочайник. Він споживає від 2 до 3 кВт. Щоб заощадити електроенергію, дотримуйтеся простих правил: кип’ятити стільки води, скільки потрібно в цей момент, і своєчасно видаляйте накип у чайнику.
4. Не допускайте нагрівання холодильника прямими сонячними променями і не ставте його біля плити або батареї опалення.
5. Завантажуйте пральну машину згідно з інструкцією. Занадто велике або дуже маленьке завантаження не дозволяють економно витрачати електрику. Перевитрата електроенергії може становити до 30%.
6. Під час прасування намагайтеся починати і закінчувати процес прасуванням речей, що потребують низького температурного режиму. Тоді останні хустки і косинки можна гладити вже вимкненою праскою.
7. Не забувайте міняти або чистити фільтри пилотяга, адже інакше вони будуть ускладнювати його роботу, зменшувати тягу повітря і, як наслідок, збільшувати його енергоспоживання.
8. Підбирайте посуд правильного розміру. Каструлі і сковороди повинні відповідати діаметру конфорки вашої електроплити. Раціонально використовуйте тепло конфорок, привчіть себе до того, що електроплита може готувати і тоді, коли вже вимкнена.
9. Налаштуйте в комп’ютері режим енергозбереження, при якому можна заощадити до 50% електроенергії. Всі комп’ютери, що випускаються на сьогодні, підтримують такий режим.
10 Використовуйте нічний і денний тариф на електроенергію.
Споживаємо енергію розумно!