Новини 8 class
Професійне свято працівників ракетно-космічної галузі України відзначається згідно з Указом Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року, «…ураховуючи значний внесок працівників ракетно-космічної галузі України у наукові дослідження, створення сучасної ракетно-космічної техніки та впровадження високих космічних технологій в народне господарство…».
Дата свята - 12 квітня. У цей день відзначається Міжнародний день польоту людини в космос (Міжнародний день космонавтики). У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше у світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.
Яскраві успіхи космонавтики - закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, десятків трудових колективів, які роблять все від них залежне в ім’я прогресу космічної галузі.
11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів за ініціативою ООН.
11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління.
Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло понад 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше ніж рік, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку.
За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу.
Інформаційна хвилина: "Можливі негативні наслідки поширення в соціальних мережах фото-, відеоматеріалів з обʼєктами транспортної інфраструктури та щодо передбаченої чинним законодавством відповідальності за такі ді"
Ризик для національної безпеки
Публікація фотографій мостів, залізничних станцій, аеропортів, тунелів чи військових логістичних об’єктів може стати цінним джерелом інформації для ворожих сил. Ворогом така інформація може бути використана для планування атак, диверсій або кібератак. Навіть якщо автор публікації не мав злого умислу, її можуть використати треті особи.
Потенційна загроза терористичних актів та диверсій
Транспортні об’єкти – це стратегічно важливі точки, які можуть стати мішенню для терористів. Детальні фото схем метро, залізничних вузлів або планів автовокзалів можуть допомогти ворогу у плануванні атак чи саботажу.
Використання даних шахраями та зловмисниками
Окрім військових і терористичних загроз, варто враховувати ризики з боку кримінальних елементів. Наприклад, інформація про систему безпеки або розташування камер відеоспостереження на вокзалах чи аеропортах може використовуватися злочинцями для планування крадіжок або інших протиправних дій.
Перешкоди у роботі транспортних служб
Поширення фотографій аварій, ремонтних робіт чи тимчасових змін у русі транспорту без офіційного підтвердження може створювати паніку серед населення та дезінформувати пасажирів. Неперевірені дані можуть спричинити затори, хаос або неправильне сприйняття ситуації.
Юридична відповідальність та етичний аспект
Публікація фото та відео, зроблених на території стратегічних об’єктів, порушує законодавство про державну безпеку. Крім того, такі матеріали можуть містити персональні дані людей (наприклад, обличчя пасажирів або реєстраційні номери автомобілів), що є порушенням права на конфіденційність.
Перед публікацією будь-яких фото чи відео, що містять елементи критичної інфраструктури, в тому числі транспортної, варто ретельно зважити всі можливі наслідки. Необхідно дотримуватися принципу інформаційної безпеки, уникати поширення конфіденційних або критично важливих даних і керуватися здоровим глуздом. У період дії воєнного стану особливо важливо усвідомлювати відповідальність за кожну публікацію в соціальних мережах.
Відповідальність за порушення законодавства
Кримінальна відповідальність
Стаття 114-2 КК України – Несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України.
Покарання: штраф або позбавлення волі до 12 років (у воєнний час).
Стаття 111 КК України – Державна зрада (у разі сприяння ворогу).
Покарання: від 12 до 15 років або довічне ув’язнення.
Стаття 258-3 КК України – Сприяння терористичній діяльності.
Покарання: від 8 до 15 років позбавлення волі.
Адміністративна відповідальність
Стаття 173-2 КУпАП – Поширення неправдивих чуток, що можуть спричинити паніку.
Покарання: штраф або громадські роботи.
Цивільна відповідальність
Власники фото та відео можуть бути зобов’язані компенсувати шкоду, якщо їхні дії призвели до матеріальних або репутаційних втрат.
Всесвітній день здоров’я, відзначається щорічно 7-го квітня. Це свято увійшло в традицію з середини минулого століття. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948 року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято (WHA/A.2RES.35). До 1950 року цей день відзначався 22-го липня, в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім День закріпився за нинішньою датою.
Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І переважно це стосується спроб повернути його на своє місце. У Всесвітній день здоров’я ми бажаємо всім його надійного зберігання. Всім хворим - якнайшвидшого одужання. Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази. Всім нам - бути здоровими і життєрадісними! Зі святом Вас!
4-е квітня офіційно проголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Небезпека, яку несе в собі використання даного виду озброєнь, має більш серйозні і більш тривалі соціально-економічні наслідки як для мирного населення держав, де є проблема мін і замінованих об’єктів, минулих наслідків військових конфліктів, так і для тих, хто використовує цю зброю у своєму арсеналі.
Ця страшна і підступна зброя вкрала і скалічила безліч людських життів. Цей жах триває і зараз. У зв’язку з цим, 8-го грудня 2005 року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН була прийнята резолюція №A/RES/60/97, в якій висловлюється глибока стурбованість і занепокоєність масштабними гуманітарними проблемами і питаннями в галузі розвитку, викликаними наявністю цієї грізної зброї - мін і вибухонебезпечних пережитків війн і військових конфліктів. У даній резолюції підкреслюється необхідність посилення уваги з боку держав, котрі зіштовхуються з мінної загрозою, а також проводиться відвертий заклик до країн, громадських і не урядових організацій з метою запобігання подальшого використання мін та інших аналогічних небезпечних вибухових пристроїв.
Весняні канікули 2025 розпочнуться з 31 березня (понеділок) й триватимуть до 6 квітня (неділя) 2025 року.
Весняні канікули - це чудова можливість відпочити, набратися сил і провести час на свіжому повітрі. Важливо пам'ятати правила поведінки, щоб канікули були безпечними та веселими.
Весняне рівнодення 20 березня 2025 року є сакральною точкою року, коли день і ніч зрівнюються, символізуючи баланс сил природи. Весняне рівнодення – це час, коли природа прокидається від зимового сну, даруючи нам можливість оновлення, відновлення сил і гармонії між внутрішнім та зовнішнім світом.
20 березня відзначається Всесвітній день Землі. У цей день в усіх куточках світу проводять різноманітні акції, які покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля. День Землі є нагадуванням, що природа і людина взаємозалежні, і в результаті шкоди природі ми шкодимо самі собі.
20 березня у 2012 році ООН проголосила Міжнародним днем щастя (International Day of Happiness) з метою підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є загальним почуттям для всіх людей нашої планети. На думку засновників Дня, сьогоднішнє свято покликане показати, що щастя є однією з основних цілей людства, у зв'язку з чим засновники закликають всі країни направити зусилля на поліпшення добробуту кожної людини.
З кожним роком, в умовах зростаючого дефіциту енергоносіїв та постійного підвищення їх ціни, питання енергозбереження, питної води та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів набувають все більш важливого значення. В період опалювального сезону всі ми хочемо відчути себе захищеними від холоду і непогоди, мати теплі домівки і комфортні умови навчання, праці та відпочинку.
Фахівці вважають, що до 50% енергії в побуті можна заощадити простими і безплатними заходами і кожна окрема людина може зробити на робочому місці чи вдома скромний внесок до загальної справи енергозбереження. Розумне та ефективне використання енергоносіїв у побуті не тільки зменшує витрати в бюджеті кожної родини, а й зміцнює економічний стан держави. Чим раціональніше ми використовуємо тепло та електричну енергію, тим менше втрачається природних ресурсів, зберігається довкілля від забруднень. Тому необхідно ощадливо використовувати електроенергію, тепло, воду, природний газ; регулювати споживання енергоносіїв, запобігати їх марнотратному використанню повсякденно і повсякчас.
10 способів енергозбереження вдома
1. Завжди вимикайте світло, виходячи надовго з приміщення. При виході з будинку вимкніть з розеток всі побутові прилади, крім холодильника. Навіть якщо у вас телевізор або ПК новітньої моделі, то в місяць в режимі очікування вони споживають, відповідно, 0,2 кВт і 3,6 кВт на місяць, а застарілі моделі – в кілька разів більше.
2. Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі. Вони не тільки економлять електрику, а й служать в 5-8 разів довше.
3. При купівлі енергозберігаючих ламп зверніть увагу на світло, яке вони випромінюють – тепле чи холодне. Тепле світло найбільш близьке до світла ламп розжарювання або природного сонячного світла, а холодне аналогічне до світла люмінесцентних ламп і іноді ріже очі. Лампи холодного світла можна використовувати на спільному майданчику або для освітлення балкона.
4. Купуйте побутову техніку класу А, А+, А++. Завдяки цьому економія електроенергії в кінці місяця буде очевидна. У порівнянні з приладами більш низького класу енергоспоживання, вони споживають електрики на 30-40% менше.
5. Правильно використовуйте електрочайник. Він споживає від 2 до 3 кВт. Щоб заощадити електроенергію, дотримуйтеся простих правил: кип’ятити стільки води, скільки потрібно в цей момент, і своєчасно видаляйте накип у чайнику.
4. Не допускайте нагрівання холодильника прямими сонячними променями і не ставте його біля плити або батареї опалення.
5. Завантажуйте пральну машину згідно з інструкцією. Занадто велике або дуже маленьке завантаження не дозволяють економно витрачати електрику. Перевитрата електроенергії може становити до 30%.
6. Під час прасування намагайтеся починати і закінчувати процес прасуванням речей, що потребують низького температурного режиму. Тоді останні хустки і косинки можна гладити вже вимкненою праскою.
7. Не забувайте міняти або чистити фільтри пилотяга, адже інакше вони будуть ускладнювати його роботу, зменшувати тягу повітря і, як наслідок, збільшувати його енергоспоживання.
8. Підбирайте посуд правильного розміру. Каструлі і сковороди повинні відповідати діаметру конфорки вашої електроплити. Раціонально використовуйте тепло конфорок, привчіть себе до того, що електроплита може готувати і тоді, коли вже вимкнена.
9. Налаштуйте в комп’ютері режим енергозбереження, при якому можна заощадити до 50% електроенергії. Всі комп’ютери, що випускаються на сьогодні, підтримують такий режим.
10 Використовуйте нічний і денний тариф на електроенергію.
Споживаємо енергію розумно!
14 березня — подвійне математичне свято. Це і День числа пі, і Міжнародний день математики.
Подію створив Міжнародний математичний союз у листопаді 2019 року на конференції ЮНЕСКО. Дата святкування обрана на честь Міжнародного дня «Пі» та, власне, перших трьох знаків цієї математичної константи (3.14 за американською системою запису). Вперше День математики відзначили у 2020 році.
Ось кілька скоромовок, які починаються з "Пі":
Пір'яний птах підскочив до піднебіння, де Пі він зустрів на своєму шляху.
Під парканом на полі пасеться півень, з Пі у голові та з півницею під плечем.
Пішла по піщаній пустелі Пі, і пилила пісок пілкою до півночі.
По простору повзе пуголовок, під п'ятьма пальцями - число Пі він розглядає.
Кругом, кругом - без кінця й краю,
Пі втілює раціональність свою,
Всесвіту закон, але й загадка,
Що відкриється тільки уяві.
Ніколи не зупиниться вона,
І краса в ній не лише в числі.
За кругом круг, як чарівний танець,
І він розкриває всі таємниці свої,
Що таїть у собі це число без меж,
І яке відкриває шлях до знань.
Число Пі - вічний символ науки,
Його значення незмінне та вірне,
І якщо знатимеш ти його ціну,
3.14159265358979323846...
Бережіть себе і родину!
Все буде Україна!
14 березня в Україні відбувається вшанування добровольців – людей, які не були військовими за професією, але в критичний для держави момент без повісток чи примусу, добровільно «поставили на паузу» своє попереднє життя й узяли до рук зброю, щоб захистити країну.
Добровольчий рух – один з феноменів українського суспільства. Одна з наших суперсил. У важкі моменти добровольці підтримали та посилили українську армію.
У військо масово йшли найкращі. Люди, які мали досягнення та перспективи у цивільному житті, залишали бізнес і родини, наукові досягнення, успішну карʼєру в різних сферах і навіть своє життя в інших країнах та добровільно йшли на поле бою, щоб захистити Україну. Вони ризикували та ризикують життям заради нас. Чимало з них уже віддали свої життя.
Шана і памʼять – це найменше, чим можемо їм віддячити!
10 березня Україна відзначає День Державного Гімну - одного з головних символів країни поряд із прапором і гербом.
Офіційним гімном є пісня "Ще не вмерла Україна" на слова Павла Чубинського та музику Михайла Вербицького, створена у 1862-1863 роках.
Вперше пісня пролунала на музику Вербицького у 1863 році, а вже 1865 року вона виконувалася на офіційних заходах. 10 березня 1865 року цей твір вперше виконав хор у Перемишлі під час вшанування пам’яті Тараса Шевченка.
Наприкінці XIX століття "Ще не вмерла Україна" стала одним із символів національно-визвольного руху, а 1917 року була проголошена гімном Української Народної Республіки.
Щорічно 9 та 10 березня Україна відзначає Шевченківські дні − дати народження і смерті поета, що став головним українським пророком і народним символом. Його називають провісником нового життя, народним пророком, титаном духу, який уболівав за долю рідного народу, тому й залишив нащадкам духовний заповіт, що передається із покоління в покоління, від роду до роду. Духовну велич і красу українського слова він підніс на найвищу височінь.
Цікаві факти про Тараса Шевченка:
1. Тарас Шевченко був невисокого зросту — трохи більше 164 см.
2. Улюбленим напоєм Тараса був чай з ромом. Про це детальніше можна прочитати в матеріалі журналіста АрміяInform.
3. У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Тараса Григоровича Шевченка.
4. 1384 — стільки пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено в світі. З них в Україні налічується 1256 монументів, і ще 128 в 35 країнах світу — Бразилії, США, Китаї тощо. Перший пам’ятник Тарасові Шевченку встановили в 1881 році в місті Форт-Шевченко, в тому ж році з’явився і перший монумент в Україні − в садибі Алчевських у Харкові.
5. Найменше в світі видання Кобзаря має розмір близько половини квадратного міліметра, що менше за макове зернятко. Створив його український майстер Микола Сядристий. Гортати сторінки збірки можна лише кінчиком загостреного волоска через їхній неймовірно крихітний розмір.
6. За життя Кобзаря більше цінували як художника, ніж як поета. Він був улюбленим учнем Карла Брюллова, а в 1860 році був удостоєний звання Академіка гравіювання від Імператорської Академії мистецтв за гравюру за картиною Рембрандта Притча про робітників на винограднику.
7. 500 м² − площа найбільшого портрета Кобзаря. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового будинку за адресою проїзд Садовий, 30, і внесений до Книги рекордів України. Графіті малювали ночами протягом двох тижнів.
8. У 2002 році на території невизнаної Придністровської Молдавської республіки з’явилася оновлена 50-рублева банкнота з портретом Тараса Шевченка на лицьовій стороні. Раніше в обігу тут були купюри в 50 000 рублів із зображенням пам’ятника Тарасові Шевченку перед університетом в Тирасполі.
9. Основну освіту Кобзар отримував всього лише 2 роки в церковно-приходській школі. Багатьма знаннями поет зобов’язаний баронесі Софії Григорівні Енгельгардт, яка навчала його польської та французької мов, але основні знання мов Тарас отримав від лакеїв.
10. Найвідомішій книзі Шевченка — Кобзарю — в Черкасах присвячений цілий музей. Збірка переведена на більш ніж 100 мов. За час життя поета Кобзар перевидавався 4 рази, а за часів СРСР його тираж налічував 8 мільйонів копій.
11. Поет завжди одягався досить модно, оскільки добре заробляв в Петербурзі, будучи успішним портретистом. У своєму щоденнику він писав про величезне задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша за 100 рублів, що було значною сумою для того часу.
12. 2500 рублів — еквівалент 45 кілограмів срібла — саме стільки було витрачено на викуп поета з кріпацтва. Заробити таку фантастичну суму зміг Карл Брюллов, написавши портрет Василя Жуковського і продавши його на аукціоні. За деякими даними, частина грошей була надана імператорською сім’єю. 400 рублів виділила сама імператриця Олександра Федорівна і по 300 рублів — спадкоємець престолу Олександр II і княгиня Олена Павлівна.
13. В Україні налічується 164 населених пунктів, названих на честь Тараса Григоровича Шевченка. Крім того, в його честь названо місто Форт-Шевченко в Казахстані, більше двох десятків населених пунктів в Росії, а також морська затока в Аральському морі й гора на північному схилі Великого Кавказу.
14. 15 років — стільки поет провів в Україні за все життя. У 14 років він виїхав із України з поміщиком Енгельгардтом, якому прислужував із дитинства, і потім приїжджав в Україну лише погостювати.
15. Тарас Шевченко багато разів за своє життя закохувався. Серед симпатичних йому жінок були односельчанка Оксана Коваленко, польська швачка Дзюня Гусиковська, натурниця Амалія Колберг, княжна Варвара Рєпніна-Волконська, дружина полковника Ганна Закревська, Анна Ускова. Після повернення із заслання Тарас закохався в 14-річну актрису Катерину Піунову, а останнім коханням його стала 20-річна служниця Ликера Полусмак. До самої смерті Тарас Григорович мріяв знайти кохання і побудувати сім’ю, але ні з ким не склалися тривалі відносини. Крім цього, є версія, що у поета був роман із дружиною Михайла Максимовича — Марією, адже через 9 місяців після початку їхнього тісного спілкування у Максимовичів народився син. Однак багато істориків називають це чутками, оскільки Михайло був близьким другом Тараса, і останній не міг так з ним вчинити.
8 березня — це не просто дата в календарі, а справжнє свято весни, тепла та краси. У цей день ми вітаємо найдорожчих жінок — мам, бабусь, дружин, сестер, колег та подруг, даруючи їм гарний настрій, приємні слова та ніжні подарунки.
У всьому світі заведено з цієї нагоди говорити про права жінок, тоді як у нашій країні більше практикують привітання з 8 березня - дарують близьким представницям прекрасної статі квіти, невеличкі подарунки, приділяють їм багато уваги і говорять компліменти.
Всесвітній день письменника відзначається за рішенням 48 конгресу Міжнародного ПЕН-клубу, що відбувся 12-18 січня 1986 року. ПЕН-клуб був заснований у 1921 році. Назва організації – абревіатура, утворена першими літерами англійських слів poets- поети, essayists – нарисові, novelists – романісти (слід відзначити, що абревіатура в цьому випадку співпадає зі словом pen – ручка в перекладі з англійської). Ідея її створення належить англійській письменниці Кетрін Емі Доусон-Скотт. Першим президентом ПЕН-клубу став Джон Ґолсуорсі. В 1923 році відбувся перший конгрес ПЕН-клубу в Лондоні, в той час ПЕН-центри були створені у 11 країнах світу. Сьогодні подібні центри діють в 130 країнах.
1 березня щороку відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Це міжнародний день, присвячений підвищенню свідомості громадськості про значення заходів цивільної оборони для захисту людей та майна в разі надзвичайних ситуацій, таких як природні катастрофи, техногенні аварії, терористичні акти та інші. 1 березня 1972 року була створена Міжнародна Організація Цивільної Оборони, яка навчала людей самозахисту у разі катастроф. З 1990 року щорічно 1 березня День цивільної оборони відзначають всі країни, які вступили в МОЦО, в їх числі й Україна. Цей міжнародний день, присвячений підвищенню свідомості громадськості про значення заходів цивільної оборони для захисту людей та майна в разі НС таких як природні катастрофи, техногенні аварії, терористичні акти тощо.
20 лютого 2014 року розпочалася активна збройна агресія росії проти України. У Криму та в районі Керченської протоки почали переміщатися російські військові підрозділи без розпізнавальних знаків. На півострові почали формувати та озброювати найманців.
26 лютого 2014 року тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей вийшли на мітинг у Сімферополі. Активісти відстоювали територіальну цілісність України. Але наступного дня будівлі Верховної Ради та уряду АРК захопили російські військові.
У березні окупанти заблокували українські військові частини та провели псевдореферендум. 25 березня захопили останній опір – тральник «Черкаси».
Окупація Криму триває, але боротьба не припиняється. Крим був, є і, віримо, що буде українським.
24 лютого 2025 року – третя річниця початку повномасштабної війни, і цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця.
24 лютого 2022 року назавжди розділило життя українців на “до” та “після”. Цього дня, три роки тому росія розв’язала повномасштабну війну проти України.
…І вже три роки війни – великої, важкої, визвольної… Війни, яка торкнулася кожного… 1067 днів сповнених страждань, страшних випробувань, втрат, розпачу, розлук… 1067 днів мужності, незламності, героїчного спротиву….
І впродовж кожного з цих 1067-и днів, наші Захисники та Захисниці на межі людських можливостей роблять все, щоб ворог не досяг своєї мети, наближає нас до Перемоги.
Щиро дякуємо Вам мужні українські Воїни за кожен світанок і за кожен вечір. Дякуємо Вам за Вашу незламність та мужність, сміливість та стійкість.
Щороку 21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови – важливе свято, яке нагадує про необхідність збереження мовного різноманіття та підтримки рідної мови кожного народу. Міжнародний день рідної мови запроваджено ЮНЕСКО з метою максимального збереження мов всіх народів планети та шанобливого ставлення до них. Вперше його відзначили у 2000 році, й відтоді щорічно святкують 21 лютого. Саме цього дня 1952 року в місті Дакка, що зараз є столицею Бангладеш, через мовний конфлікт сталася загибель чотирьох студентів.
Почався цей конфлікт в 1947 році, при створенні держави Пакистан, яка складалася з двох частин. Східна частина зараз відома як Бангладеш, західна є власне Пакистаном. Рідною мовою населення східних територій була бенгалі, в західній частині говорили на урду. Уряд оголосив єдиною державною мовою урду, що викликало протести носіїв мови бенгалі, які вимагали двомовності у своїй країні. Влада не зважала на ці вимоги й заборонила масові зібрання та мітинги. Саме на такій «незаконній» акції протесту в місті Дакка поліцейські застрелили чотирьох студентів-бенгальців, які боролися за свою рідну мову.
Бенгалі стала другою офіційною мовою в країні в 1956-му, а в 1971 році східна частина Пакистану виборола незалежність і стала державою Бангладеш. Саме Бангладеш подала ідею створити День рідної мови у міжнародному вимірі, а 21 лютого в цій країні є державним святом.
Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам’ять загиблих під час протестів. Революція гідності є однією з наймасштабніших подій у новітній історії України, результатом якої стало повалення старого режиму та відновлення європейського курсу розвитку України. Однак у боротьбі за права людини та громадянина, демократію і свободу українці заплатили високу ціну – 107 загиблих Героїв Небесної Сотні.
Серед них – представники різних професій, віку та статей, які приїхали з різних куточків України й навіть з-за кордону. Наймолодшому із загиблих, Назарієві Войтовичу, було лише 17 років, а найстаршому учаснику Революції гідності Іванові Наконечному – 82 роки.
Слід пам'ятати: "Ми не маємо права опускати руки тоді, коли їх не опустили ті, хто були до нас".
19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.
Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі. Тризуб як державний символ України був обраний невипадково, із давніх часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Археологи знаходили це зображення у багатьох пам’ятках культури, датованих ще першим століттям нашої ери. Існує понад тридцять теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу тощо).
Наш герб, наша святиня, має давню та величну історію, він народжений зі споконвічного народного прагнення до волі та незалежності. Національний символ, що уособлює тисячолітній зв’язок поколінь – минувшини, сьогодення та майбутнього.
Тризуб об’єднує українських патріотів, наших хлопців та дівчат ЗСУ, він зображений на шевронах наших захисників, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.