Новини 8 клас
Осінь – нелегка пора для рятувальників державної служби з надзвичайних ситуацій України. І це не дивно. Адже щорічно з приходом осінньо-зимового періоду значно збільшується кількість пожеж. Основними причинами пожеж у цей період були порушення вимог пожежної безпеки під час монтажу й експлуатації пічного опалення, електронагрівальних та газових приладів.
Осінні канікули в Україні у 2024 році переважно триватимуть тиждень – з 28 жовтня по 3 листопада.
25 жовтня 2024 року об 11:00 за київським часом відбувся 25-й Радіодиктант національної єдності, приурочений до Дня української писемності та мови. Цьогоріч авторкою тексту стала письменниця Оксана Забужко, а читає його поет і військовий Павло Вишебаба.
Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.
Академічна доброчесність – це відданість академічної спільноти, навіть перед лицем труднощів, шести фундаментальним цінностям: чесності, довірі, справедливості, повазі, відповідальності й мужності.
Стосовно академічної недоброчесності, то існує досить багато її проявів. Проте, найбільш поширеними є плагіат, фальсифікація, фабрикація, хабарництво, обман та списування.
18 жовтня - європейський день боротьби з торгівлею людьми. Проблема торгівлі людьми – одного з найнегативніших явищ сучасного суспільства – уперше була піднята правозахисниками на початку ХХ століття. Феномен торгівлі людьми піддається постійному аналізу і є предметом багатьох суперечок і дискусій. Наразі більш повне визначення торгівлі людьми дає ”Протокол з запобігання торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми”
Всесвітній день хліба (World Bread Day) відзначається щорічно 16 жовтня. Свято було засновано у 2006 році з ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року було створено Продовольчу й сільськогосподарську організацію ООН, яка займалася розв'язанням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва. До речі, до цієї ж події приурочене й ще одне свято – Всесвітній день продовольства.
Тарілка здорового харчування – це сучасна модель здорового харчування, яка відображає збалансоване щоденне меню. Включення основних груп корисних харчових продуктів забезпечує добову потребу людей різних вікових груп у ключових харчових речовинах – білках, жирах, вуглеводах, харчових волокнах, вітамінах, мінералах, мікроелементах, біофлавоноїдах тощо. Прихильність моделі здорового харчування дозволяє мати високу фізичну і розумову працездатність та низький ризик небезпечних захворювань.
Щоб не сталося пожежі:
Не грайся із сірниками та запальничками
Не розпалюй самостійно багаття
Не вмикай без дорослих чайник, праску та інші електричні прилади
Не грайся рідиною, що легко займається (бензин, гас тощо)
Не бери до рук петарди та інші піротехнічні засоби
Що робити у разі пожежі:
Не панікуй
Повідом дорослих
Подзвони за номером 101
Закрий рот та ніс вологою тканиною
Виходь із приміщення, плазуючи підлогою
Порятунок життя - головне завдання в критичній ситуації.
Знання правил безпечної поведінки рятує життя. Через активні бойові дії у різних частинах країни зростає небезпека від вибухонебезпечних предметів для нашого життя. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна. Після масованих обстрілів містяни знаходять вибухонебезпечні предмети та нерозірвані снаряди.
1. Не брати в руки знайдені предмети.
2. Оминати снаряди, які не розірвались.
3. Не експериментувати з боєприпасами.
4. Остерігатись бездоглядних речей.
Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, обізнаністю про профілактику ментальних розладів, способи турботи про ментальне здоровʼя та для підтримки людей з подібними захворюваннями.
Всесвітній день ментального здоров’я спрямований на підтримку людей, які не страждають на серйозні відхилення з боку психіки, проте переживають скрутні часи та потребують сили волі й характеру, які б допомогли їм впоратися з будь-якими життєвими труднощами.
Без лісів Земля була б неживою кулею з непридатною для дихання атмосферою або й зовсім без неї. Саме завдяки лісам на нашій планеті є придатна для життя атмосфера, яка містить достатню для дихання кількість кисню, і саме дерева переробляють вуглекислий газ на кисень, необхідний для дихання живих організмів.
Щороку в середині осені українці вшановують професію, від якої залежить майбутнє молодого покоління. Українських вчителів вшановують у першу неділю жовтня. День учителя в Україні 2024 року відзначають 6 жовтня.
Зі святом професійним, вчителі!
Хай буде шлях навік благословенним,
Ви в морі знань - премудрі кораблі,
А мудрість Ваша вічна і священна.
Дякуємо за вашу віддану працю, за наші знання, які ведуть до майбутніх успіхів і звершень!
Всесвітній день захисту тварин заведено щорічно відзначати 4-го жовтня.
Статистика невблаганна: кожну годину з лиця нашої матінки Землі безповоротно зникають три види тварин. Навіть не віриться! Кожен день відходять в історію близько 70-ти видів флори і фауни нашої планети. Біологічне різноманіття Землі неухильно скорочується величезними темпами.
Чомусь багато хто називає тварин нашими меншими братами. Звичайно ж, якщо врахувати той факт, що тварини в чомусь іноді можуть бути більш кмітливі ніж ми, або ж для них навколишнє середовище більш зрозуміле, ніж нам, то їх можна було б назвати нашими старшими братами. Однак очевидно одне - людина в переважній більшості випадків залишається чільною і домінуючою істотою, а тварини як правило пригнічені і ці відносини ніяк не можна назвати братніми.
1 жовтня українці вже другий рік поспіль відзначають День захисників і захисниць. Для українців цей день – можливість вшанувати воїнів, які захищають незалежність та суверенітет України. У День захисників і захисниць заведено згадувати не лише героїв сьогодення, які щодня боронять кордони нашої держави.
Сьогодні також святкують Покрову Пресвятої Богородиці та День українського козацтва. Покрова оберігає й оборонців сьогодення. Разом з усіма українцями захисники просять Пресвяту Богородицю подарувати мир Україні та захистити її кордони від ворогів.
Сьогодні Україна вшановує 83-ю річницю трагедії Бабиного Яру — одного з найстрашніших символів Голокосту в Україні. 29 вересня 1941 року почалася масова розправа над євреями Києва та іншими невинними жертвами. За два дні було розстріляно понад 33 тисячі людей. Ця трагедія назавжди залишиться в історії як жахливий приклад геноциду та ненависті.
Ми зобов’язані зберігати пам’ять про ці події, щоб подібні злочини ніколи не повторилися.
Вшановуємо всіх, хто загинув у Бабиному Яру.
Сказ – інфекційне захворювання, яке характеризується важким ураженням центральної нервової системи й дуже часто закінчується смертю хворого. Перші ознаки сказу після укусу – неприємні відчуття та гіперемія в області рани.
Психологічна допомога являє собою комплекс діагностичних, психокорекційних і психологічних (відновних) заходів, спрямованих на якнайшвидше відновлення оптимального психічного стану й соціальної життєдіяльності, підвищення рівня психологічної стійкості особистості. Методи психологічних досліджень – це сукупність засобів і прийомів вивчення фактів психічних явищ та проявів психічної діяльності. Основними методами психології є спостереження та експеримент.
Три основних принципи надання першої психологічної допомоги – спостерігати, слухати та спрямовувати.
Методи психологічних досліджень – це сукупність засобів і прийомів вивчення фактів психічних явищ та проявів психічної діяльності. Основними методами психології є спостереження та експеримент.
Головним принципом надання першої психологічної допомоги є: «НЕ НАШКОДЬ». Правила надання першої психологічної допомоги: – Знайти для розмови тихе місце, де ніщо не відволікатиме. – Показувати зацікавленість, наприклад, киваючи головою чи вимовляючи короткі підтверджувальні репліки.
Булінг (від англ. Bully - хуліган, забіяка, насильник) - психологічний терор, побиття, цькування однієї людини іншою. Дії менш радикальні - обзивання, непристойні жарти, плітки - називають моббінгом.
21 вересня світ відзначає Міжнародний день миру, ініційований ООН, як символічне нагадування про важливість діалогу та припинення насильства. Це день, коли людство об’єднується заради спільної мети — побудови мирного майбутнього. Міжнародний День Миру відзначають 21 вересня щороку з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. Це день всесвітньої відмови від насильства й заклик до глобального припинення вогню. Вперше це свято почали відзначати в 1981 році, тоді його святкували у третій вівторок вересня, у день відкриття сесії ООН. Проте, з 2002 року, Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення перенести святкування на 21 вересня, щоб щорічно нагадувати всьому світу про важливість миру.
Одним із символів цього дня є Дзвін миру, відлитий із монет, зібраних дітьми з 60 країн світу. На ньому викарбувано просте, але сильне послання: «Хай живе мир у всьому світі». Дзвін був подарований ООН Японією в 1954 році й тепер щороку лунає двічі: один раз у день весняного рівнодення і другий – на Міжнародний день миру. Генеральний секретар ООН особисто дзвонить у Дзвін, щоб символічно оголосити мир усьому світу.
20 вересня 2024 року на території нашого ліцею разом з багатьма країнами світу проходить щорічний захід благоустрою “Всесвітній день прибирання "World Cleanup Day" в Україні – Всеукраїнська акція «День прибирання».
Всесвітній день прибирання проходить під гаслом «Зробимо Україну чистою разом!»