Міжнародний день птахів
Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів.
Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.
Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було.Природно при цьому, що їхній зовнішній вигляд є досить різноманітним і способи життя відрізняються. Станом на 2007 р. нараховують від 9 800 до 10 500 видів птахів. Вони населяють усі екосистеми Земної кулі від Арктики до Антарктики. Розміри видів міняться від 5 см (колібрі) до 2,75 м (страус). Птахи – це спеціалізована гілка хребетних, що виникла від тероподних динозаврів у юрському періоді.
Список птахів фауни України складається з 433 видів, які нині трапляються або траплялися на території країни протягом останніх 150 – 180 років. Серед орнітофауни України 3 види є інтродукованими, гніздовими або ймовірно гніздовими – 286, пролітними – 43, зимуючими – 187, залітними – 112. До Червоної книги України занесено понад 80 видів птахів.