День працівниківпожежної охорони
Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. У більшості випадків пожежі в екосистемах виникають з весни до осені, особливо коли громадяни випалюють сухе листя, сміття та рослинність на власник подвір’ях та земельних ділянках. Через пориви вітру вогонь часто перекидається на суху рослинність, тим самим знищуючи велику площу трави та завдає великої шкоди природньому довкіллю. У 90% випадків причина виникнення пожеж в екосистемах – сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.
- не залишайте непогашеними багаття в лісі;
▪ не кидайте не загашені сірники і недопалки на суху лісову підстилку;
▪ не випалюйте сміття на присадибних ділянках;
▪ не розводьте відкритий вогонь поруч з господарськими будівлями;
▪ покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;
▪ пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею;
▪ слідкуйте, щоб діти не гралися з вогнем. Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, звалищах – негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що тільки дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.
Враховуючи вагомий внесок працівників пожежної охорони України у справу боротьби з вогняною стихією, захисту життя і здоров’я людей, майна від пожеж, на підтримку ініціативи громадських об’єднань та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Указом Президента України від 11-го жовтня 2013-го № 555/2013 встановлено професійне свято - «День пожежної охорони», яке тепер відзначається щорічно 17-го квітня.