26 квітня – День аварії на Чорнобильській АЕС.
26 квітня – День аварії на Чорнобильській АЕС. 39 років Україна живе з болем Чорнобиля. Ця біда торкнулась майже кожної української родини, а її відголосок хвилею радіоактивного пилу прокотився усім світом.
Аварія на ЧАЕС залишається найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Вона й зараз впливає на життя мільйонів людей. Забруднені водоймища, ліси, грунт, який ввібрав у себе часточки радіоактивного пилу, невиліковні хвороби українців, забрані людські життя – усе це нагадує нам про наслідки однієї з найбільших техногенних катастроф.
Масштаби аварії могли бути набагато більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч її ліквідаторів.
Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій громадянський обов’язок і захистили людство від подальшого розповсюдження радіації.
На жаль, з кожним роком меншає ліквідаторів, підірване радіацією здоров’я дається взнаки. Світла пам’ять героям Чорнобиля.
Усі, хто в строю, міцно тримають руку на пульсі: живуть активним громадським життям, беруть участь у заходах, благодійних акціях, волонтерять на підтримку ЗСУ. Тоді у 1986 році ліквідатори стали на боротьбу з невидимим ворогом, а сьогодні - ворог видимий, наслідки його дій підступні, а окупація Запорізької АЕС, Чорнобильської АЕС, яку вдалося деокупувати, прямий доказ того, що небезпека для людства існує повсякчас.
Ми дякуємо героям-ліквідаторам за жертовність, патріотизм, врятовані життя прийдешніх поколінь. Завдяки вашому патріотизму, мужності й відповідальності вдалося зупинити біду.
Міцного здоров’я усім Вам, шановні ліквідатори! Злагоди та благополуччя в родинах, мирного неба над головою!