День Державного прапора України (Інформаційна хвилина)
23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий стяг. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю.
День Державного прапора України
23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох державних символів - синьо-жовтий стяг. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю.
Синьо-жовте поєднання утвердилося як українські національні кольори під час європейської "Весни народів" у 19 столітті. Але загалом ця символіка з нами значно давніших часів. Поєднання блакитного тла та жовтого малюнку зустрічається в символіці українських населених пунктів, починаючи з часів Русі. Козаки використовували синє тло та малювали жовті хрести, небесні світила та зброю на полкових і сотенних знаменах. Відтоді український прапор підіймали над Еверестом. Він майорів на зустріч антарктичним вітрам на станції "Академік Вернадський". Літав у космос з Леонідом Каденюком. Вертолітним ронделем на фюзеляжі пролітав над смарагдовими джунглями Конго в складі миротворчої місії. Підіймався на п'єдестал разом з олімпійськими чемпіонами, починаючи з 1996 року. Стрічками майорів на куртках і рюкзаках протестувальників під час Революції гідності. Нескорено ішов на зустріч солоним вітрам та російським окупантам на тральщику "Черкаси" в Криму. Сьогодні прапор - з нашими військовими на їхніх плечових шевронах. у рюкзаках та на позиціях. Вони бережно підписують його своїми позивними побратимам на пам'ять.