Професії майбутнього в системі енергоефективності та ресурсозбереження
Професії майбутнього. Робота майбутнього. Яка вона буде?
Менеджер з модернізації систем енергогенерації. Електроенергія вже давно і заслужено вважається «кров'ю економіки», а зі зростанням кількості приладів, які нас оточують, наша залежність від цієї галузі буде збільшуватися. Одним із символів нового екологічного суспільства стане атомна енергетика, здатна забезпечити стабільні ціни на електрику та мінімальний вплив на навколишнє середовище: викид парникових газів і канцерогенних речовин, характерний побічний ефект вугільних і мазутних станцій все ще становлять значну частку «традиційної» енергетики.
Розробник систем мікрогенерацій. Спеціаліст з розробки і проєктування нових технологічних рішень, пов'язаних з мікрогенерацією енергії під вимоги користувача. Мікрогенерація активно розвивається в усьому світі, у тому числі й в Україні, проте часто буває так, що стандартні рішення не можуть бути використані з тих чи інших причин, наприклад, кліматичних, і потрібна розробка спеціалізованих систем, що відповідають будь-яким вимогам.
Проєктанти системи рекуперації. Спеціаліст, який розробляє технологічні рішення для «уловлювання» надлишкової енергії рухомих засобів, у першу чергу при гальмуванні, наприклад, автомобільний транспорт, метро, міський електричний транспорт.
Проєктувальник енергонакопичувачів. Спеціалісти, які розробляють різні системи накопичення енергії: високоємні акумулятори, теплові накопичувачі, маховики та ін., Що дають змогу зберігати енергію для перерозподілу в «розумних мережах» між піками і падіннями.
Спеціаліст по локальним системам енергопостачання.
Метеоенергетик. Фахівець, який займається оптимізацією режимів експлуатації генеруючих потужностей з урахуванням кліматичних умов. Прогнозує рівень виробництва енергії залежно від довгострокових метеопрогнозів.
Дизайнер переносних енергоприладів займається створенням товарів індивідуального користування (у тому числі одягу та взуття) з функцією мікрогенерації енергії.
Електрозаправник - Фахівець, який обслуговує інфраструктуру для заправки електромобілів та інших транспортних засобів (наприклад, вантажних БПЛА).
Системний інженер інтелектуальних енергомереж - Фахівець, який займається проєктуванням і моделюванням «розумних мереж», мікрогенераційних систем, «розумних» енергетичних середовищ під ту чи іншу задачу, а також розробкою технологічних та інфраструктурних вимог до систем протягом усього їх життєвого циклу.
Розробник систем енергоспоживання - Спеціаліст, покликаний зробити користувальницькі середовища максимально комфортними і споживаючими мінімум енергії. Він підказує, які інструменти краще використовувати в конкретній ситуації і що робити з самими «ненажерливими» побутовими приладами, такими як кондиціонер і холодильник.
Енергоаудитор - Фахівець, який займається аудитом і консалтингом у сфері енергоспоживання.
Наладчик / контролер енергозбуту для розподілу енергетики - Фахівець, здатний проаналізувати можливі збої системи, прогнозувати оптимальні режими експлуатації і забезпечити розрахункову безпеку енергомереж та утилізацію відходів. Володіє методами неруйнівного контролю, вміє вводити в експлуатацію «розумні мережі».
Захисник прав споживачів електроенергії - Перевіряє енергетичні мережі на відповідність показникам безпеки, ефективності й іншим вимогам, здатний надати кваліфіковану консультацію у сфері законодавства з енергозбереження.
Маркетолог енергетичних ринків - Спеціаліст з хорошим знанням глобального і українського ринків енергоспоживання, який займається вирішенням завдань енергозбуту.