Project news
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 1 common:people_all_forms

Енерго- і ресурсозбережувальні технології в житті людини, країни, планети. Екозвички

Date: 19 грудня 2024 о 11:00
35 views

Сміття В Україні переробляється дуже невеликий відсоток сміття – менше 5%. Утім, кожен громадянин на рівні побуту може потурбуватись про те, аби окремо сортувати небезпечні відходи – токсичні, вибухонебезпечні або радіоактивні. Серед таких відходів – батарейки, адже одна батарейка забруднює 20 квадратних метрів землі та 400 літрів води. Отож для початку, радить Дмитро, слід дізнатись, де поблизу розташовані пункти переробки сміття та здавати відсортоване сміття туди, а для сортування неперероблюваного сміття завести вдома контейнери. Кожен може самостійно відкрити пункти прийому батарейок – якщо ви живете у багатоквартирному будинку, у себе на роботі або ж в університеті. Значно зменшити використання сміття дозволить носіння екоторби та відмова від використання одноразових речей – серветок, посуду, рушників. Корисною для екології буде відмова від купівлі шоколадок, загорнутих у фольгу – адже ця речовина дуже довго розкладається. Правильна екологічна поведінка – надавати перевагу речам, виготовленим із повторно перероблених речовин.
Поліетиленові пакети і пластмаса проникли в усі сфери життя людини, що викликає сильну стурбованість екологів по всьому світові. Через особливості течій в океанах формуються величезні острови зі сміття. Дослідник і захисник океану Філіп Кусто повідомляє, що в найбільший такий «острів» дрейфує в Тихому океані, його розміри прирівнюються до площі Франції. Пластик стає причиною загибелі птахів і морських мешканців, які приймають його за їжу, а при його розкладанні виділяються токсини, що отруюють ґрунт і воду, тому деякі країни вводять заборони і обмеження на використання поліетиленових пакетів
Енергія. Ситуація з альтернативними джерелами енергії в Україні ще гірша, ніж з переробкою сміття, - їх частка становить 1%. Однак маленькі хитрощі в побуті дозволять суттєво зменшити використання різних видів енергії. Небагато хто знає, що електроприлади в режимі standby – тобто, коли вони не працюють, але увімкнені в розетку в режимі очікування, – продовжують споживати електроенергію. Відтак, на ніч потурбуйтесь про те, аби витягнути з розетки комп’ютер або телевізор. Також зекономити електроенергію дозволить регулярне протирання світильників та заміна ртутних ламп на світлодіодні. Тепло в квартирі збереже наклеєна за батареєю фольга – тоді теплоенергія буде відбиватись від неї та не поглинатиметься стіною. Заощадити енергію можна і під час процесу приготування їжі – якщо їжу довести до кипіння на великому вогні, а завершувати готування – на маленькому. Слід звернути увагу також на холодильник – регулярно його розморожувати, не ставити всередину гарячу їжу, протирати задню панель, а також, залежно від моделі холодильника, ставити його на правильну відстань від стіни. Поза межами квартири зекономити енергію дозволить відмова від користування ліфтом, пересування пішки, велосипедом або ж електротранспортом.

Comments:
Only authorized users can leave comments.