Project news
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 1 common:people_all_forms

День Державного Герба України

Date: 19 лютого о 22:22
18 views

Державний Герб України – офіційний символ нашої держави, один із трьох державних символів України. 19 лютого 1992 року Верховна Рада України офіційно затвердила Герб України, коли прийняла постанову № 2137-XII. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольної боротьби XX ст.

Український тризуб – це символ волі, незламності та містичний оберіг, безперервність тривалого історичного розвитку українського народу. Він презентує нашу країну як суверенну незалежну державу і є емблемою, що зображується на офіційних документах, печатках, грошах.

Український тризуб має багату історію, яка нараховує кілька тисяч років. У X столітті він був родовим знаком династії київських князів, а у ХХ – гербом Української Народної Республіки. Перші археологічні знахідки тризубу, належать до часів Трипільської культури IV–III тис. до н.е.

За часів Володимира Святославовича на монетах з одного боку карбували його портрет, а з іншого – тризуб. Згодом цей знак використовувався й у деяких нащадків Володимира Великого. Також цей знак можна побачити на печатках, якими скріплювалися  міжнародні договори, укладені Київською Руссю.

Із проголошенням Української Народної Республіки в листопаді 1917 року питання Державного Герба набуло особливої актуальності. Центральна Рада створила спеціальну підготовчу комісію, яка об’єднала істориків, юристів, гербознавців і художників. Її очолив Михайло Грушевський.

Офіційне зображення Державного Герба УНР з’явилося 22 березня 1918 року, через два місяці після проголошення її незалежності IV Універсалом Центральної Ради. З того часу його зображення почали масово використовувати на державних бланках, печатках, прапорах та у війську. Тризуб також з’явився на перших грошах, випущених Українською Народною Республікою.

А у період Гетьманату Павла Скоропадського (29 квітня–14 грудня 1918 року) – один із етапів Української революції та зміцнення української державності – тризуб став складовою нового герба України, де також з’явилось і зображення козака з мушкетом.

У 1939 році тризуб став гербом проголошеної Карпатської України. А 30 червня 1941 року його затверджено гербом відновленої Української Держави.

Наприкінці Другої Світової війни було створено орган політичного керівництва українським визвольним рухом – Українську головну визвольну Раду. Її гербом став тризуб, що вже розцінювався не лише, як Державний Герб України, а як символ загальної політичної та військової боротьби за незалежність України. Вже наприкінці 1980 років, з початком розпаду СРСР та посиленням проукраїнських позицій, цей символ активно почали використовувати борці з комуністичним режимом.

Після відновлення незалежності України тризуб був затверджений як офіційний малий герб, який мав стати головним елементом великого герба України. Творці сучасного Державного Герба України графічне зображення тризуба побудували на основі розробленого макета у 1918 році (авторський колектив – Андрій Гречило, Олексій Кохан і Іван Турецький).

Особливим часом для відродження державної символіки стали події 2013–2014 року. Тоді, під час Революції Гідності на Майдані, тризуб малювали на шоломах і щитах.

Сьогодні зображення Державного Герба можна побачити на шевронах українських військових, які захищають суверенітет і територіальну цілісність України від російської збройної агресії. Державний Герб України був і залишається символом прагнень нашого народу до волі, незалежності та процвітання, символізуючи нерозривний зв’язок із Батьківщиною. Нехай це свято зміцнить нашу віру у нашу країну – вільну, незалежну, успішну, заможну, справедливу європейську державу.

З Днем Державного Герба України!

Comments:
Only authorized users can leave comments.