Всесвітній день казки.
Казки – один із головних елементів культури будь-якого народу, один з основних видів усної народної поетичної творчості, чарівний світ фантазії, цікавих пригод та зустрічі з улюбленими героями, які навчають мудрості, виховують у дітей кращі людські риси: добро, справедливість, відвагу та мужність.
Перші казки з’явилися ще у давні часи, коли люди почали розповідати різні історії про своє життя та навколишній світ. Саме вони і стали основою виникнення казок. У давнину казки передавалися усно, але з часом їх почали записувати, щоб зберегти для наступних поколінь.
Відомий вчений Альберт Ейнштейн казав: «Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони стали ще розумнішими, то читайте їм ще більше казок».
Чи знаєш ти, що в українських народних казках є унікальні персонажі, які не зустрічаються в інших народів:
Дівчинка-семилітка – дитина, яка у віці семи років рятує батька від банкрутства, розгадуючи складні загадки пана.
Пан Коцький – старий, але дуже розумний кіт, якого господар вивів у ліс, але він досить добре влаштував своє життя.
Залізноноса Баба – відьма із залізним носом, який дістає аж до підлоги.
Кобиляча Голова – загадкова, містична істота, яка з’являється невідомо звідки і може нагородити за працьовитість або з’їсти за лінощі.
Івасик-Телесик – хлопчик, що втік від Змія на крилах гусеняти.
Котигорошко – маленький, але надзвичайно сильний хлопчик, який народився з горошини та визволив братів та сестру з полону.
Видимо-Невидимо – невидимий чарівний помічник, який допомагає бідному чоловіку провчити жорстокого пана.